Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az ápolói munka értlmiségimunk...

Az ápolói munka értlmiségimunkavégzésnek számít?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk valaki diplomás ápolóit végzett. Sokszor hallom, hogy így úgy értelmiségi munkák, értelmiségi család, értelmiségi munkát általában egyetemen tanítanak stb. Én most egy okj szakápolóit végzek, de szeretnék, majd jelentkezni felső oktatásba. Szeretem a munkát, csak nagyon elszomorít, hogy sokan lenézik illetve nagyon előitéletesek ezzel szemben anélkül, hogy tisztában lennének azzal, hogy mennyi feladatunk van. Majd külföldre szeretnék menni utána. Eddig nem zavart engem ez a dolog, csak egyre jobban szebesülök vele, hogy néhány ember mennyire előitéletes, rosszindulatú és, hogy lenézi a munkánkat. Azt tudtam, hogy nem jól fizett legalább is itt nálunk, de azzal még nem szembesültem, hogy erkölcsileg is ilyen szinten képesek emberek lenézni ezt a dolgot. Mostanában sokat foglalkozok ezzel, sokat foglalkozok azzal, hogy mások mit gondolnak, pedig nem kéne, én már megtaláltam benne a szép dolgokat, de azért még is zavar. Rádásul a témák , amiket tanulunk azokat is érdekesnek találom és szívesen elmélyednék benne. Sokan mondják azt is, hogy eleve megvannak hozzá a tulajdonságaim vagy, hogy mondjam, tehát, hogy testhez álló lenne.
2018. aug. 30. 23:34
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést a helyesírási hibákért igazából csak gyorsan leírtam és nem olvastam vissza.
2018. aug. 30. 23:35
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz azzal, hogy mások mit mondanak. Olyan emberekkel meg, akik lenézik a becsületes munkát, pláne ne foglalkozz. Nem attól leszel jó vagy rossz ember, hogy úgymond "értelmiségi" vagy-e. Szerintem aki így nagyképűsködik, az már alapból nem értelmiségi, mivel nem sok intelligencia szorult belé.


Ezen felül, úgy általában véve se mások előítéletei, hülyeségei határozzák meg a boldogságodat. Leld örömödet és fejlődj abban, amit csinálsz, és hagyd a nagyképűsködőkre, hogy önmagukban leljék meg az örömüket.

2018. aug. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Ez most jól esett :)
2018. aug. 30. 23:54
 4/4 anonim ***** válasza:

Eleve sokan nem is tudják, hogy van ilyen egyetemi szak, s még hosszabb is mint egy átlag alapszak.

Azt hiszik, hogy bárki mehet ápolónak aki gondol egyet, azt sem tudjak mi a segéd és szakápoló, stb. között a különbség.

De az átlag azokat az orvosokat is lenézi akik nem sebészek, vagy nem valami hangaztos a területnek a neve...

Az átlag lenézi az oxyológus szakorvost mert azt hiszi, hogy "há' az csak egy egyszerű mentős", de közben azt sem értik, hogy mi a különbség mondjuk egy mentőtiszt és egy betegszállitó között.

Az átlag lenézi a gyógyszerészeket mert azt hiszik, hogy az egyetemeken azt oktatják, hogy hogyan adja ki a gyógyszertárban a krémeket az öregeknek...

Az átlag lenéz kb. mindent ami nem az aktuális kor divatszakja. (Ami attólmég szintén lehet hasznos)

A 70-es években a jogászokat és közgazdászokat ismerték el, ma a mérnököket és informatikusokat.

Nem kell foglalkozni az átlag véleményével, bár rudom ez néha nehéz...

2018. aug. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!