Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » JOGI KAR CSAK ÖNKÖLTSÉGES?

JOGI KAR CSAK ÖNKÖLTSÉGES?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Végzős vagyok, és a PTE jogász képzésével szemezek, azonban nem igazán értem az infót, ami szembe jött a PTE oldalán: "A nappali munkarend szerinti képzésben önköltséges képzési formában lehet tanulni" . Dehát indult államilag támogatottban is 460-as ponthatárral. Nem igazán értem... Most akkor csak önköltségesen indul a jogi kar?!

2018. aug. 31. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az még a pótfelvételire vonatkozhat, ott csak önköltséges szakot lehet megjelölni. Indul támogatott is.
2018. szept. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ÁÁ, jaj, köszönöm szépen :D nem nagyon tudtam mire vélni :)
2018. szept. 1. 00:30
 3/8 A kérdező kommentje:
... de mindezt a pte oldalán a szakleírásnál adja meg, nem a pótfelvételi kíírásál....és azt írja: "A jogászképzés jelenleg ún. osztatlan (egységes) képzés, amely nappali és levelező munkarendben folyik. A nappali munkarend szerinti képzésben önköltséges képzési formában lehet tanulni. Az önköltség 2017-2018-as tanévre szóló összege: 240.000 Ft/félév. "...?
2018. szept. 1. 10:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyugodjál már meg. ONA, azaz állami támogatású képzésen is indult a szak, 460 ponthatárral. Ha valahol ponthatárt hírdetnek, akkor van felvett tanuló, tehát elindul. A PTE egy nagy egyetem, nem csak önköltséges képzések vannak.


De most hol van abban a logika, amit kérdezel? Ponthatárt hírdetnek államin, felvesznek hallgatókat, de mégsem indítják?.. What?

2018. szept. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem biztos, hogy indul eredetileg en is ugy tudtam, hogy ha kiirjak a ponthatart akkor az indul. Viszont az en egyetememnel tapasztaltam azt szinten jogasz szak, hogy kiirtak a ponthatart es megsincs allamilag tamogatott csak onkoltseges. Tudom mert mar az elso tajekoztatonal mondtak, hogy csak onkoltseges indult, pedig a ponthatart kint van. De valoban furcsa helyzet.
2018. szept. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#5-nek ne higgyen senki, ez jogszabálysértés lenne, nem tudom honnan veszed ezt a baromságot :) . Idén 6 államis jogász van, 93 önköltséges. (Gólyákra gondolok)


Ha valahol ponthatárt hírdetnek, kötelezőek indítani, elolvashatod a jogszabályokat, vagy megkérdezheted a tanulmány osztályt. Szóval légyszi, ne terjeszgess hülyeségeket.

2018. szept. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vagy csak azért nem indult nálad állami, mert egyetlen egy személyt vettek fel, aki nem iratkozott be. Csak ez lehetséges, más eset jogszabálysértés lenne..
2018. szept. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


A tanulók létszámát innen néztem. Minden intézmény, minden szakát meg lehet nézni.

2018. szept. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!