Milyen tanito legyek?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnek tanito lenni. Tudom, hogy nem keresnek jol, de engem akkor is vonz ez a szakma. Tanitani szeretnek altalanos iskolaban, alsoban. Csak nem igazan tudok donteni, hogy mit pedig olyan kozepiskolaba szeretnek menni ahol azt a szakot tanulnam, amit kesobb tanitanek.


Amikben gondolkozom: Irodalom, Nyevtan, Tortenelem, Termeszetismeret, Technika, (Testneveles?)


Ja es most jut eszembe, hogy alsoba meg nincs is tortenelem, viszont hallottam rola, hogy vannak olyan tanitok akik, alsoban tobb tantargyat tanitanak egyszerre, es 5.-ben, 6.-ban legalabb 1-et.



Szoval amiket leirtam tantargyakat, szerintetek milyen szakot lenne erdemes tanulni kozepiskolaban?


2018. szept. 2. 17:30
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges szakosodnod középiskolában, válassz egy gimnáziumot, amiben megtanulsz jól tanulni, és sikeres érettségit teszel, amivel felvesznek majd egyetemre.
2018. szept. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Egy tanító 1. osztálytól 4.-ig minden tantárgyat tanít (matek, irodalom, nyelvtan, tesi, ének, technika, rajz. 5. és 6. osztályban pedig egy műveltségi területet tud tanítani. Ami lehet: idegennyelv, matek, tesi, ember és társadalom-ez olyan, mint a történelem, akkor magyar nyelv és irodalom is lehet ez, stb...

Középiskolában még nem igazán tudsz szakosodni.

Te szerintem kevered a tanító és az általános iskolai tanár közötti különbséget. :)

Általános iskolai tanárként pedig olyan lehetőségeid vannak, hogy elvégzel pl. egy magyar szakot és mellé pl. választasz egy történelmet. Csinálhatod ezt osztott vagy osztatlan tanári képzésben. :) Nem tudom, hogy melyikre gondoltál.

2018. szept. 4. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!