Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Óvónő szeretnèk lenni, de...

Óvónő szeretnèk lenni, de sokan azt mondják elrontanám a jövőm. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Már nagyon régóta tudom, hogy szeretek gyerekekkel foglalkozni. Voltam többször is óvodában dolgozni nyaranta egy keves ismerősöm segítségével. Én sok lehetőséget látok benne, hiszen ezen a szakmán belül is lehet fejleszteni magunkat számtalan módon. A családom 100%ig támogat mert tudják hogy ez a munka illene hozzám és a személyisègemhez, azonban ismerősök, osztálytársak sokszor lenèzően reagálnak arra, hogy ezt szeretnèm csinálni, mondván hogy elrontom az èletem,mert úgysem keresek majd jól. Èn nem èrtek velük egyet, mert szívvel, lélekkel csinálnám,

de kissè meginogtam. Valóban egy olyan munkát kéne választanom amit kevésbé élvezek de több pénzt keresek érte? Szívesen fogadnèk kommenteket azoktól akik óvónői szakon vannak. Ti nem bántátok meg, hogy odamentetek? Továbbtanulás előtt állok és jól esne egy kis biztatás, hogy jó irányba haladok.

Előre is köszönöm a segítő válaszokat!


2018. szept. 2. 21:45
 1/3 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon fontos, hogy az ember azt csinálja abban a bizonyos napi 8 órában, amit szeret. De meg is kell élni valamiből. Tudod, mennyit keres ma egy diplomával rendelkező, kezdő óvónő? Havi bruttó 180 ezret, amiből megkapsz kb. 120-at. Ezt valóban nem árt mérlegelni.
2018. szept. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ma egy ovónő 200 000 bruttót kap, ezt napi 6 óráért...

Ha tudsz szerezni mellé valami 4 órás irodai melót, vagy hétvégi állást, akkor meg is tudsz élni alacsony szinten.


Vagy ha van párod aki jól keres és nem bánja egyikőtök sem, hogy te csak 140 nettó körül...

2018. szept. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
74%
Csak akkor éri meg, ha igazán elhivatott vagy. Hosszú távon megtérül.
2018. szept. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!