Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosisok! Azért csúsznak...

Orvosisok! Azért csúsznak olyan sokan az orvosin az első években, mert nem tanulnak eleget vagy azért, mert nem értik az anyagot, nincs hozzá érzékük?

Figyelt kérdés
Orvosira készülök, valószínűleg fel is fognak venni, de attól félek nem leszek képes megcsinálni. Nem, nem vagyok buta, de a matekhoz meg a kémiához (főleg a számításokhoz) nincs nagyon érzékem. Szorgalmas vagyok, de attól félek nem vagyok eléggé okos. Lehetséges úgyis csúszni, hogy valaki minden tárgyból, minden nap, már az első naptól kezdve tanul? Ha nagyon hülye vagyok matekból az mennyire akadály?

2018. jún. 21. 13:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Elég sok különböző oka lehet annak, hogy valaki csúszik.


Az évfolyamon volt pár ember, aki az elején még nem látta be, csak később ismerte fel, hogy nem az ő álma az orvosi karrier, hanem a szülei terelték ebbe az irányba. Természetes, hogy ebben a felállásban nulla motivációja van az embernek. Volt olyan is, aki szorgalmas volt ugyan, de totál rágörcsölt, kikészítette magát az éjszakai tanulással, másnap nem tudott teljesíteni a számonkérésen, és nem értette, mit csinálhatha másként. Olyanról is tudok, akinek családi, magánéleti gondjai akadtak és ez kihatott a tanulmányi teljesítményére. Egy srác betegség miatt nem tudott levizsgázni több tárgyból. És rengetegen voltak, akik egész szorgalmi időszakban arra játszottak, hogy átcsúsznak a demonstrációkon, aztán jöhet a buli... vizsgaidőszakban pedig majd megszakadtak. Arról sem fogok soha megfeledkezni, mikor valaki kiröhögött, hogy minek izgulok a számonkérés miatt... és végül ő bukott meg. Szóval, nem érdemes alábecsülni a tanuláshoz szükséges időt és energiát. A legkevésbé volt jellemző, hogy valaki tényleg ne tudta volna megtanulni az anyagot. Kifoghatsz egyszer-egyszer olyan oktatót, akit nem érdekel, mit tudsz, csak arra kiváncsi, hogy mit nem... De azért nem ez a jellemző! És az sem valószínű, hogy egy tárgyból háromszor egymás után szemét tanárt fogj ki. Persze, statisztikailag megvan rá az esély, de nem sűrűn történik így, ne aggódj!


Ami személy szerint nekem nehéz volt, az a következő néhány dolog:

1) Fel kellett ismernem, hogy nem tudok minden tárgyat ugyanazzal a technikával tanulni. Az anatómia például térlátást, meg manualitást igényel, a biokemia pedig inkább azt, hogy megértsd a folyamat lényegét, aztán memorizáld

2) Nagyon nem könnyű időben leülni tanulni. Pedig ezen nagyon sok múlik! Lehet, hogy egy jeggyel jobbat kapsz, ha nem csak gyorstalpalón próbálod elsajátítani, amire több napod lett volna. 😀 Pedig ezt mind eljátszottuk már

3) El kell fogadni, hogy néha rosszabb jegyet kapsz, mint amennyi energiát fektettél a felkészülésbe. De ilyenkor örülni kell, hogy túl vagy rajta, és nem azon stresszelni, hogy “de én ötöst akartam”



Néhány személyes jó tanács az aggodalmaid csitítására! Matekból én sem vagyok zseni, de erre nincs is szükség. Egy minimális logika kell, mi gyakorlaton együtt számoltunk, csapatmunka volt. Minden nap tanulni nagyon szép terv, ez kivétel nélkül mindenki fejében megfordul, de aztán úgyis lesznek napok, amikor örülsz, ha bedőlhetsz az ágyba. 🙂 Fontos a kikapcsolódás is! Nekem a sport erre remek volt, de azért néha elmentem szórakozni is.


Élvezd ezt a nyarat, pihend ki magad, töltődj fel! Mások is elvégezték már az orvosit! Ha ez az álmod, neked is menni fog! 🙂

2018. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem leginkább a szorgalom számít. Ha valaki becsületesen készül mindenre akkor nem szokott baj lenni. Bár volt olyan évfolyamtársam aki első félév után a pszichiátrian kötött ki (szegénynek már előtte is voltak mentális problémái) olyan is aki szegény nem volt a toppon gondolkodás terén és már első félév alatt kihullot. Az 5.szövettan gyakorlaton ahol állandóan metszeteket nézegettünk és rajzolgattunk, azt hitte hogy a sejtmag maga a sejt. Boncolás alkalmával pedig szakszerűen keresztbevágta az összes ujjnyújtó inát, hogy véletlen se tudjuk megnézni melyik hol tapad. És persze vannak aki össze-vissza csúszkálnak a még könnyű tárgyakból is de alapvetően nem ez a jellemző.
2018. jún. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

Az én tapasztalatom alapján leggyakrabban az önbizalom hiánya a probléma. Persze egyszer-egyszer bárki megbukhat,de vannak azok a mákvirágok, akiket sorozatban megbuktatnak, és ezérg végül csúsznak/passziválniuk kell.

Hamar meg kell tanulni eladni magad, magabiztosnak kell lenned a vizsgán (és később az életben is).

Sokkal ritkább az, hogy valaki annyira h*lye/nem tanul, hogy azért csússzon.

2018. jún. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!