Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a levelezős...

Mit gondoltok a levelezős tagozaton szerzett diplomáról?

Figyelt kérdés

Nem rég kezdtem el az egyetemet Miskolcon. Kollégiumban vagyok, minden nap nem tudok bejárni. Programtervező informatikus szakon vagyok. Úgy érzem, a levelezős szak hozzám közelebb áll. Egyedül tanulhatok, nem kell "idegenekkel" egy szobában lennem, és teljesen én tudnám beosztani az időmet. Heti 1-2 nap feljárni egyszerűbb lenne, és elég magamnak való vagyok. As azt hallottam, ebben a szakmában a gyakorlat a fontosabb. Így otthon az egyetemi mellet úgy érzem, tudnék gyakorlatot is szerezni, akár részmunkaidős állasban. Hogy érdemesebb csinálni szerintetek? A legjobban annak örülnék, ha személyes tapasztalata lenne valakinek.


A válaszokat előre is köszönöm!



#egyetem #tanulás #diploma #levelező #GÉIK #Porgramtervező informatikus
2018. szept. 4. 13:44
 1/2 anonim ***** válasza:
51%

Levelezős tapasztalatom nincs, de nekünk unalomig ismételték nappalin, hogy barátkozzunk, tartsunk össze, mert úgy lesz segítségünk, ez az utolsó lehetőség igazi életre szóló barátságok kialakítására, amik akár szakmai szempontból is jól jöhetnek, így tudunk segítséget kérni egymástól, húzni egymást előre és a munkahelyünkön is nagy eséllyel csapatokban dolgozunk, nem teljesen egyedül, jobb ezt szokni.


A levelezőnek is megvan a maga előnye, de az biztos, hogy alapszakon nem vállalnám be. Mesteren, meló mellett jobb ötlet, de azért az informatikában az egy személyes hadsereg nem a legjobb stratégia.

2018. szept. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Magát a diplomát mindegy, hogy levelező tagozaton szerezted vagy sem, a vizsgán/ államvizsgán ugyanazt kell teljesíteni. Informatikusból meg úgyis hiány van, a munkáltatók örülnek, ha találnak valakit.

De.

Nem tudom hány éves vagy, és milyen körülmények között élsz, de nappalin tanulni, megélni a tipikus főiskolás/ egyetemi éveket szerintem olyan élmény, amit máskor/ máshol nem fogsz tudni átélni. Az, hogy magadnak való vagy, csak egy dolog. Mindig nyitottnak kell lenni olyan dolgokra is, amik adott pillanatban idegennek tűnnek. A koleszban életre szóló barátságokat is köthetsz...feltételezem szintén infos emberekkel leszel/vagy együtt...tehát a közös alap megvan.

Én nem hagynám ki. Tapasztalatot szerezhetsz gyakornokként is, nappalin tanulva.

Én levelezőn szereztem a diplomámat, nem tehettem meg, hogy nappalira járjak.

Maradj nappalin, és nyiss az emberek felé! Ne gubózz be!

Ez utóbbi két mondattal nem akartam beszólni, ha bántó lenne, elnézést!

2018. szept. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!