Tanulási módszerek?

Figyelt kérdés
Tanulási módszerekre vagyok kíváncsi. Most vagyok gimis úgyhogy az érdekel h hogyan lehet megtanulni hatékonyan 4 oldal irodalmat például 4 oldal a vázlat tehát szóról szóra tudni kell.

2018. szept. 6. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképp figyelj órán. Sablonszöveg, 11osztályra jöttem rá a technikájára. Hasznos még ha kérdéseket teszel fel- minél kevesebbet, úgy, hogy minél nagyobb részt felöleljen, így már kérdésalkotáskor összefoglalod magadban. Utána kezd csak el tanulni, erre sok módszer van, tantárgytól, mélységtől, stb. függ, általában bejön ha úgy mondod mintha magyaráznád. Az újraolvasgatást kerüld, azzal csak hitegeted magad (legalábbis úgy tapasztaltam), hoy tanulsz. Azzal tanulsz ha hangosan megpróbálod összefoglalni, akár még mielőtt nekiülnél, azt amire óráról emlkékszel. Hónapról hónapra javulni fogsz.
2018. szept. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Eddig úgy próbáltam hogy sokszor elmondtam egy mondatot de nem nagyon jött be. Amit írtál h hangosan magyarázzam az szerintem jobban befog jönni úgyhogy köszi a választ.
2018. szept. 6. 21:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem úgy gondoltam, hogy a szövegként tanuld meg a levkét - régen én is úgy csináltam, mindig ugyan úgy akartam visszamondani. Soha ne mondatonként tanuld, hanem egészként. Akár úgy, hogy először csak a főbb pontokat, és utána merülj a részleteibe. Ne az elejétől ment részletesen a végéig, hanem nézd a lecke egészét, hiszen még így is csak egy nagy egész (maga a tantárgy) egy részletét nézed.
2018. szept. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!