Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tanulási módszerek vannak?

Milyen tanulási módszerek vannak?

Figyelt kérdés

Most megyek 11.-be és 2 emelt faktot vettem fel, hogy szokjam az egyetem ritmusát. Szeretnék valamilyen tanulási technikát kialakítani amit most is érvényesíteni tudok és majd az egyetemen is. Milyen lehetőségek vannak?

Alapjáraton csöndben (esetleg klasszikus zene alatt) tudok tanulni.


2016. aug. 3. 22:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha neked az segít, a klasszikus zene, akkor az a te módszered. Én csak síri csendben tudok tanulni. Egyébként a metódus függ a tantárgytól is. Másképp kell tanulni egy matematikát meg egy biológiát.

Pár módszer:

- 25-30p tanulás után tarts 5perc szünetet

- kell egy szent hely, ahol csak a tanulással foglalkozol

- légy aktív tanulás közben, kérdezd meg magad, miért jó ez nekem, h tudnám kideríteni, fogalmakat próbáld meg lefordítani a saját szavaidra etc.

- miután hazaértél suliból, egyből nézd át a jegyzeteidet(nem tanulni), ez kb. 20perc

- próbáld meg úgy tanulni, mintha közben magyaráznád vagy tanítanád valakinek

- információk képekkel való társítása és történet kialakítása (minél röhejesebb, annál könnyebben megragad)

2016. aug. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!