Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mennyire nehéz az alap kémia...

Mennyire nehéz az alap kémia szak közép szintű matek érettségivel?

Figyelt kérdés
Alap kémia képzésre szeretnék menni jövőre (utána pedig mestervegyész képzés) Nem vettem fel 11.-ben a matek faktot, utolsó évre pedig nem tudtam àtjönni mert annyi mindenből kellett volna magamtól felkészülni, hogy a tanár azt mondta ne menjek át. Így csak közép szintű matekot tudok tenni, mellette pedig egy emelt kémiát. Mennyire lesz így nehéz majd bent maradnom/ mennyire leszek nehezebb helyzetben azokhoz képest akik emelt matekkal mennek?

2018. szept. 7. 10:26
 1/2 anonim ***** válasza:

milyen egyetem?

diosviszlon vagy elte?

2018. szept. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha még van aktualitása: ELTE-ről tudok nyilatkozni, én is közép matekkal és emelt kémiával mentem, egy pillanatig sem voltam tagozatos matekból. Az első évben van matek, de azt gondolom, nem volt nagy különbség azokhoz képest, akik emelttel jöttek. Deriválni, integrálni az elejétől kezdve tanultunk, és egyébként ezeket a dolgokat középiskolában nem tanulják olyan marha magas szinten emeltre sem. Az első félév azoknak, akik tudtak deriválni, nagy láblógatás volt ugyan, de aki enélkül ment oda, az sem veszített semmit és nem volt nehéz tárgy egyik féléves matek sem, csak neki kellett néha ülni, átnézni a gyak feladatokat.

A lényeg, hogy szerintem nem maga a két félév matek jelenti ott a nehézséget, hanem egyéb tárgyak, amikhez bizony kellett (volna) magasabb szintű matek, mint amit az egyetemi előadásokon elsajátíthattunk. De ez már nem tartozik a válaszhoz lényegileg, írj privátot esetleg, ha bővebben érdekel. :)


De megnyugtatásképp: Nem lesz gond azért semmivel, mert közép matekkal jössz. ;)

2018. dec. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!