Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudtok mondani olyan egyetemet...

Tudtok mondani olyan egyetemet, ahol ezekből a szakokból van államilag finanszírozott is?

Figyelt kérdés

Már nézegettem utána, de csak önköltségeset találtam sajnos, viszont ezeken kívül nem nagyon találtam olyat, ami felkeltette volna az érdeklődésem. Illetve az lenne a kérdésem, hogy érdemes lenne e erre tovább menni, el lehet e vele jól helyezkedni?


[link]


[link]


Előre is köszi a válaszokat!



2018. szept. 9. 16:47
 1/2 anonim ***** válasza:
34%

Azért csak önköltségest találsz mert pótfelvételit nézel.

Kapásból tudom hogy tervezőgrafikából van az EKEn állami.

Nem nem érdemes ilyen irányba tovább menni.

2018. szept. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Animáció és média desing van a MOME-n állami.

Nagyon nehéz bekerülni és kevesen tudnak vele elhelyezkedni...

Szerintem járj utána, hogy az alapszak elvégzése után hogyan tudnál kijutni nevesebb külföldi egyetemre MA képzésre (az európaiakat érdemes nézni, mert ott akár előfordúlhat ingyenes lehetőség, vagy korrekt diákhitel)...

Onnan meg felvehetnek a cartoon Networkhoz, netflixhez, vagy disneyhez akár, stb.


A másik lehetőség ami egyrészt jó önálló B tervnek is, másrészt piacképesebbé teszi ezt, a művészeti diplomát is, hogy pl. nappali animáció mellett (egy év csússzással) elkezded lvelezőn a kereskedelem és marketing szakot is. Így is szerintem vagy felvesznek valahova animátornak, vagy kezdesz valamit a másik diplomáddal. Csak így ugye nem marad ingyen féléved semmilyen mesterképzésre.

Vagy média design mellett a programtervező informatikust (ez ígynnehezebb párosítás, de e mellé talán jobban jön) és mehetsz mobil játék fejlesztőnek szinte rögtön.

Csak arra figyelj, hogy ez így útóbbi esetben pont 12 félév, vagyis ha nem akarsz fizetni, akkor nem bukhatsz.

Míg előbbi esetben (animáció+KM) 13 félév, vagyis egy félévet a végén fizetned kell.

Ez esetben figyelj, hogy inkább KM-ből menj át fizetősre a megfelelő időben, mert ott egy félév csak kb. 250 000 Ft, a MOME-n pedig 800 000.

2018. szept. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!