Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanulási módszer? Lustaság...

Tanulási módszer? Lustaság ellen valami?

Figyelt kérdés

Annyira elegem van magamból!!!! Nagyon lusta vagyok, délután nem tudok tanulni, egyfolytában a gép előtt ülök, meg eszek, meg mindent csinálok csak nem tanulok. Általánosban nagyon jó tanuló voltam, itt meg romlok lefele nagyon. Mit tegyek, h ne legyek ennyire lusta? Hiába mondom magamnak, hogy na hamarabb túl leszek rajta, üljek le, tanuljak stb., de semmi nem hat! :( Tudom, h magamban kellene megkeresnem és magamba kellene néznem, de egyszerűen nem tudok. És annyira jó lenne úgy tanulni, mint régen, mikor 4-es, 5-ösöket szereztem és olyan büszke voltam magamra!

Anya volt az az ember, aki mindig mondta, h tanuljak és ha kellett bejött 15percenként, h tényleg tanulok-e vagy sem:P De Ő sajnos 8-os koromban meghalt és azóta nem megy a tanulás. Nem tudom, miért, de Én szeretnék tanulni és mikor a suliban vagyok annyira gáz, hogy rossz jegyeket szerzek, de itthon egyszerűen nem tudok tanulni!!! :( Segítsetek, légyszi!!! Valami idézettel, amit kiteszek magam elé, és egyből tanulok, vagy mit mondjak magamnak, h úgy tanuljak mit régen??? Annyira rossz ez így. 18éves lány vagyok...


( Bocsi, h kicsit hosszú lett.. )


2008. nov. 3. 21:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérj meg valakit, hogy felügyeljen rád... Vagy gondolj arra, hogy édesanyád büszke lenne arra, ha tanulnál, és mennyire nem lenne büszke arra, amit most csinálsz, ha magadért nem tanulsz, akkor tanulj az ő emlékéért.

Itt van pár idézet:

Hasznos életcélt találni és azt kitartóan megvalósítani - ez az egyik titka minden olyan életnek, amelyet érdemes megélni.


Úgy élj a jelenben, hogy megbánás nélkül gondolhass a múltra.


Emberi törvény kibírni mindent

S menni mindig tovább,

Még akkor is ha nem élnek már benned

Remények és csodák.


Bár zord a harc, megéri a világ,

Ha az ember az marad, ami volt:

Nemes, küzdő, szabadlelkű diák.

2008. nov. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%

Már részletesen leírtam, legalább egy oldal hosszan. Nem szeretném még egyszer leírni - ne legyél lusta :-) megkeresni.

Amúgy nem írta ki neked, mikor föltetted a kérdésed?

2008. nov. 4. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbáljatok együtt tanulni barátnőddel/barátoddal!!


"Előtted a küzdés

Előtted a pálya

Az erőtlen csügged

Az erős megállja" (Arany János)

2008. nov. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

köszönöm, h írtatok!


Második válaszoló! Nem írt ki semmit, egyből kiírta a kérdést. :S De majd utánanézek!


Nagyon tetszenek az idézetek, össze fogom szedni magam! És köszönöm a tanácsokat is!

2008. nov. 4. 16:29
 5/11 anonim válasza:
100%

Legtöbbször ha valaki abbahagyja a tanulást azért van, mert nem tudja miért tanul, mi a célja, vagy más a célja.

Lehet olyan is, hogy már évek óta magolva tanultál, és sok meg nem értett szó gyűlt össze, és így baromira nincs kedve az embernek tanulni. Sokszor alapvető szónál el tud akadni az ember. Értelmező szótár, idegen szavak szótára, egy kis eltökéltség, és menni fog!

2008. nov. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, lehet ez is a baj. Nem tudom mi legyek ha nagy leszek... vagyis, h mit szeretnék dolgozni... :S meg mostanában szinte alig ér vmit egy főiskolai vagy egyetemi végzettség, már szinte többet keres egy szakközépet végzett ember....


Köszönöm a tanácsodat! :)

2008. nov. 4. 20:44
 7/11 anonim válasza:
100%

Szia !


Csak megszokás kérdése, hidd el !!!!!

Ezzel általánosben én is így voltam. Aztán később gimiben minden megváltozott. Nem tom, gondolom szeretnél tovább tanulni ? Lehet, hogy most úgy gondolod, de sohasem tudod, hogy mi lesz később.

Szerintem a legfontosabb, hogy órán figyelj oda, és lehetőleg mindent írjál le amit gondolsz. Ha csak a füzetből tanúlsz, az tuti 3-4 -es. Hidd el nem nagy dolog.


Smile

2008. nov. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszi a tanácsod! :)
2008. nov. 11. 16:35
 9/11 anonim ***** válasza:
:S
2010. ápr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sztem gondold át, h amikor anyukáddal tanultál, az miért volt olyan hatékony, és próbálj meg úgy tanulni, ahogy akkor tanultál, vagy állíts meg csögőórát, ami 15 percenként ébreszt, hogy tanulni kellene. Vagy ha vmilyen rossz jegyet kapsz, akk vonj meg vmi olyat magadtól,amit igazán szeretsz, pl: egy napig nem számítógépezhetsz, vagy ilyesmi, én is így csinálom, és nekem megy, mert magamban megfogadtam, ha vmi rossz jegyet kapok, akkor az nem jó. Így szoktam tanulni:


1. Kiszellőztetem a szobát, ahol tanulok, miközben gyümölcsöt, v zöldséget eszek.


2.Elolvasom a leckét, második olvasáskor aláhúzom a lényeget.


3. Kijegyzetelem a lényeges dolgokat egy küldön papírra, vagy füzetbe.


4. Iszok egy pohár vizet, és bámulom az asztalomon lévő világoszöld színű tárgyakat ( mert a zöld serkenti az agyad, ahogy a friss levegő, és a gyümik, zöldségek) miközben az agyamban átfutom a leckét.


5. Mikor a teljes pohár vizet megittam, elkezdtek tanulni.


6. Össszeszedem a gondolataimat, és felmondom hangosan magamnak a leckét.


(7. ha törit tanulok, akkor a lényeg köré írom az évszámokat eseménnyel, és kiemelem vmi rikító színű kiemelővel.)


TANULÁSNÁL NAGYON FONTOS, HOGY A MAGASSÁGODHOZ VALÓ SZÉKEN, ÉS ASZTALON TANULJ!

2011. jan. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!