Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A tanulás nem nagyon megy,...

Sipeki kérdése:

A tanulás nem nagyon megy, Általános végzettség megvan. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Gondolkoztam az ilyesféle raktáros, futár (vagy akármilyen sofőr állás) munkákon de még csak 16 vagyok nagyon nem ezzel kellene még foglalkoznom. De a tanulás hátrahúz és nem gondolkozom a közmunkában. Nemtudom hogy le fogom-e tudni tenni a középfokút, és ha nem mi lessz? Utcára nem szeretnék kerülni, elképzeléseim vannak de nem tudom hogy milyen állásokra tudnák majd jelentkezni amik normális fizetéssel ellátnak. Mit tegyek?

2018. szept. 10. 20:09
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Targoncakezelő? Darukezelő?
2018. szept. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

16 évesen jogilag még nem vállalhatsz munkát.

Hogy utána mi lesz ilyen végzettséggel...sok jóra ne számíts. Idehaza már a 2 diplomás 4 nyelvvizsgás illető is csak a Jewbilban kap helyet futószallagos robotzombi munkában, képzelheted hogy neked akkor milyen lehetőségeid lesznek...közmunka, idénymunka, MLM-átverés, koldulás vagy bűnözés.

2018. szept. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2#: De, vállalhat, mivel 16 év a tankötelezettség. Utána mehet dolgozni, ha nem akar már tanulni.. Csak vannak megkötések a munkában (nem éjszakázhat, nem túlórázhat, kap plusz pótszabadságot9.
2018. szept. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
16 évesen nem szeretnék még dolgozni, max 18 évesen.
2018. szept. 11. 19:29
 5/5 anonim ***** válasza:
A legutolsó cigánygyerek is le tudja tenni a középfokú érettségit, ne ezen aggódj. Utána elmehetsz letenni a C+E-t és sofőrködhetsz, vagy ha mégiscsak tanulni szeretnél valamit, akkor OKJ-n kitanulhatsz egy jól kereső szakmát.
2018. szept. 13. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!