Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak? Ha még a saját...

Mit csináljak? Ha még a saját szüleim se hisznek bennem?

Figyelt kérdés
Nem hiszik hogy el tudom végezni a sulit es azt akarják hagyjam abba...

2018. szept. 17. 20:29
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Milyen suli ez?
2018. szept. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nagyon kevés információ. Lehet, hogy a szüleid valóban nem hisznek benned, de az is lehet, hogy te nem látod reálisan a lehetőségeidet. Kifejtenéd? Miért akarják, hogy abbahagyd? Miért feltételezik, hogy nem tudod elvégezni? Te szereted? Szeretnéd elvégezni? Értek már benne kudarcok?
2018. szept. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Higgy magadban!
2018. szept. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Magantanulásról van szó fél évente kell 30vizsgát tennem(15iras 15szobeli)

De szerintuk ugyse lesz meg mert hogy nem vagyok tul jo tanuló

És hát elég szar hogy nem csak a tanaraim szerint nem lesz meg hanem a szüleim szerint se

Szakgimnázium amugy

2018. szept. 17. 20:54
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy abbahagyj! Toljad végig! Akár be is bizonyíthatod nekik, de hogy ők mit gondolnak, az igazából mellékes. Te, mit gondolsz. Az a lényeg!! Toljad, nem kell törődni velük; esetleg a végén még a képükbe vigyoroghatsz, hogy "Na, tessék, itt van ,megcsináltam, elvégeztem" De még az se szükséges. Csak éld a saját életed. Aki megpróbál leépíteni és elvenni belőled, azzal nem kell törődni. Ez így hasznos lesz. Aki csak lehúz, azt hagyd figyelmen kívül. Nem kell vele törődni. Nincs szükséged a támogatásukra, őnélkülük is meg tudod csinálni, mert képes vagy rá. Ne hagyd hogy hassanak rád és te is megkérdőjelezd magad! Ne kérdőjelezd meg magad; szeresd magad; aki meg téged utál és lenéz és megvet, azzal pedig nem kell törődni. Te se számítasz neki, csak kihasznál, hogy beléd törölje a lábát, akkor te minek vennéd őt számításba? Vesd bele magad a tanulnivalóba, aztán hajrá! Nem kell itten fanyalgókkal foglalkozni, lehet csak félnek, hogy többre fogod vinni náluk, és ez az egójukat bántaná. Nem kell figyelni rájuk.
2018. szept. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
*Békesség van:)
2018. szept. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít, hogy ki nem hisz benned, ha te hiszel magadban, mindenre képes vagy!
2018. szept. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy szüleid befejezték e a középiskolát de ha nem akkor neked annál inkább be KELL fejezned!

Magad miatt, mert szeretnéd, hogy legyen jövőd, és a nagyon lusta diákok is röhögve leérettségiznek.

Magántanulóként biztos, hogy nehezebb dolgod van. De úgy indul neki, hogy "egy átlag akárki is meg tudja csinálni. Nehogymár én ne legyek képes erre!"


Ha orvosi vagy műszaki egyetem lenne, önköltséges és 3 év után is csak az elsőéves tárgyaid lennének meg, akkor esetleg megérteném miért nem érdekli őket, hogy befejezd.


Apám mindig úgy állt ezekhez, hogy ha nem tudod egyedül megérteni, fizetünk egy magántanárt, hogy megtanítsa és tovább tudjunk haladni.


A tanáraid sem korrektek. Az a dolguk, hogy segítsenek neked megérteni és támogassanak, mind tanulásilag mind emberileg...

Kilószámra gyártott tanárok, de nem pedagógusok...


Érettségi nélkül viszont ha nincs valami extrém jóképességed és anyagi forrásod meg lehetőséged valami fantasztikus vállalkozás beindítani, akkor iszonyat gerinctelen módon fognak egész életedben alulfizetni és nagyon nem fogsz sokra jutni.


Be tudod fejezni! Mert be akarod fejezni!

Kitartást és sok sikert!

2018. szept. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!