Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális az ha a saját szüleim...

Normális az ha a saját szüleim hetente többször üvöltenek velem, hogy mekkora semmi vagyok?

Figyelt kérdés
A önértékelésem eltiportak már elég régen és ezt hetente többször hozzamvagjak. Csak mert nem vagyok ugyanolyan mint a nővérem, aki amint kiteszi a lábát a házból egyből szét szedik a háta mögött.
2018. márc. 27. 23:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Kevés az infó...
2018. márc. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Peeersze, teljesen normális, minden jobb családban így van! Komolyan, mi értelme ezeknek a kérdéseknek?
2018. márc. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%
Ha nem a saját hanem más szülei üvöltenek veled akkor jol érzed magad?
2018. márc. 28. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem,nem normális.
2018. márc. 28. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Miért, szerinted normális? Vagy van bárki, aki szerint az?
2018. márc. 28. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Kezdődik a "vernekotthonsajnáljatok" kamukérdés-sorozat.
2018. márc. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
27%
Fiú vagy lány vagy? Melyik szülőd van inkább beléd állva?
2018. márc. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
85%

Semmiféle üvöltözés nem normális.

Azok üvöltöznek, akik projektálnak. A saját alkalmatlanságukat, gyengeségüket vetítik ki a másik emberre. Kompenzálnak.

Aki saját magával rendben van, az nem megy neki a másik embernek, ha valamiben nézeteltérés van, akkor higgadt, win-win törekvéssel és érdekegyeztetéssel mindent le lehet rendezni, rövidre lehet zárni.

Az hogy egy szülő leüvölti a gyerek fejét az nem más, mint hatalmi dráma, hogy energiát szerezzen. Energiavámpírság.


Felnőtt vagyok, de ennek ellenér van, hogy apám a mai napig bepróbálkozik hasonlóval, ha nem értünk egyet.

Ilyenkor rögtön azt mondom magamban hogy ez csak és kizárólag őróla szól, neki erre futja. Nem reagálok, vagy legalábbis érzelmileg nem vonódom be a játszmájába. Ha nem értünk egyet valamiben, akkor elmondom hogy ezért meg ezért én így látom, ha őt nem tudom meggyőzni, akkor tudomásul veszem, hogy ebben a dologban nem vagyunk egyező véleményen.


De ha kellőképpen biztos vagyok az igazamban, akkor pl szégyenérzetet nem tud kiváltani belőlem egy játszmadráma. Családban sem, munkában sem, barátságban sem.

2018. márc. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
42%
Tipikus tinédzser nyavalygás. Önsajnáltatás helyett inkább kapd össze magad és tanulj, hogy ne legyél akkora ,,semmi"!
2018. márc. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%
Eleve nem normális kommunikáció az üvöltözés.
2018. márc. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!