Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Úgy érzem a szüleim jobban...

Úgy érzem a szüleim jobban tennék ha elválnának. Más is gondolta már így a saját szüleivel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Apám és anyám kapcsolata jó pár éve megromlott és nem tudom mi tartja őket egyben. Apám évek óta depresszió szerű tüneteket produkál de semmilyen segítséget nem képes elfogadni és abszolút nincs betegségtudata, szerinte minden rendben. Szinte képtelen elhagyni a házat kivéve a napi max 4 órát amíg dolgozik mivel kötetlen a munkaideje és kevés a munka, viszolyog az emberektől, már a saját családjától is. Nem szól senkihez, nem végez semmilyen házimunkát, egész nap a tv-t nézi szó szerint, telefont nem hajlandó fevenni, csengetésre nem megy ki, a redőny délután 3kor már lehúzva. Csak pisilni vagy enni kel fel, simán ül 12-14 órát a fotelben ami közben tilos őt zavarni mert mindenkit elhajt ha mégis bemegyünk . Ha nincs itthon étel akkor nem eszik, vagy azt eszik amit éppen talál, de főzni már nem hajlandó akár egy adag tésztát sem. Ha hozok neki ételt akkor fulladásig eszik... Engem sem kedvel, nem szól hozzám, látom rajta, hogy ingerült tőlem, alig várja, hogy elmenjek. Anyukám kitart mellette, pedig ő rengeteget dolgozik, rá marad a házimunka, bevásárlás, főzés és minden ami létezik. A fizetése is 2x annyi. Szép vagy sem már mondtam anyukámnak hogy fenyegessen válással mert ez nem állapot egy 55 éves embertől. Annyit mondott, hogy nem akar öregségére egyedül maradnu, miközben így is társas maganyban él, apám hagyná megrohadni a kórházban ha bármi baj lenne mert ő oda sem hajlandó bemenni, engem sem látogatott soha meg ott. Lehet nem a válás a megoldás de akkor mi? Lehetetlen belátásra bírni apám. Szerintem már 10 éve lépni kellett volna. Mi a testvéremmel már külön élünk de akkor is zavar minket.

26N



2018. jún. 29. 15:45
 1/7 Metionin ***** válasza:
96%
Én is így vagyok vele, igaz én úgy gondolom hogy össze sem kellett volna jönniük és meg lenne oldva. Többször akartak válni és minden alkalommal reménykedtem hogy na majd most de végül csak nem váltak. Egy elcseszett házasságban fognak meghalni. Ez van, ha ők így akarnak élni, abba nem szólhatunk bele. Sokan jönnek ezzel hogy nem akarnak egyedül megöregedni, na én inkább legyek egyedül mint egy vén sggfejjel az oldalamon, minden egyes napot balhéval és bosszúsággal töltsem.
2018. jún. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%
26 éves vagy, külön éled a saját életed -miért akarsz beleszólni? És miből gondolod, hogy jobb lenne ha elválnának? Nem érthető 2 ember kapcsolata kívülről.
2018. jún. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Ha anyádnak így megfelel, akkor te miért akarsz beleszólni?



Másrészt meg 26 évesen inkább a saját életeddel kellene törödni.

2018. jún. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, nálunk is hasonló a helyzet... Sokáig azt szerettem volna, ha javul a helyzet és újra jóban lennének és szeretnék egymást a szüleim, de idővel rájöttem, hogy annak már lőttek és már tényleg az lenne a legjobb, ha különválnának az útjaik.


Apukám szinte majdnem olyan, mint a tiéd a leírás alapján, de azért ő még valamivel jobb. Hajnalban elmegy dolgozni, majd kora délután hazaér, eszik és befekszik a tv elé, plusz netezik. Ennyi a napi programja. Max. a kocsival, tüzelővel, fűnyírással foglalkozik, illetve néha elmegy egy-egy ismerősének segíteni, de itthon a felsoroltakon kívül nem csinál semmit, ha rajta múlna akkor úgy nézne ki a ház, mint egy szemétdomb... Mindent házimunkát anyukám csinál, plusz amikor tudok, akkor én segítek neki, de apám annyira nem képes, hogy mondjuk elmosogasson maga után vagy legalább arra odafigyelne, hogy ne a sáros bakancsában trappoljon végig a nappalin. Viszont még nem is ez az, ami leginkább zavar, mert ahogyan neki sem tartana sokáig elmosni azt az 5 tányért, úgy nekünk se nagy feladat, hanem inkább azzal van a problémám, hogy velünk is teljesen elutasító, érdektelen. Ő is full ugyanazt műveli, mint amit leírtál... ajtók bezárva és kopoghat akárki nem fog bejönni (a csengő már évekkel ezelőtt le lett szedve), a függönyöket nem lehet elhúzni, a telefont nem veszi fel stb. Ha odamegyek hozzá, hogy beszélgessek vele valamiről, akkor kb. olyan mintha a falnak beszélnék, mert egyszerűen nem érdekli. Nem küld el és nem ideges, mérges vagy ilyesmi, de tényleg egyáltalán nem foglalkoztatja, hogy mi van velem vagy éppen anyukámmal, hanem ő így el van a maga kis világában. Ha hozzámszól, akkor is panaszkodik pl. a munkájával kapcsolatban vagy arról, hogy anyám folyton beszólogat neki (mert ő sem kezeli jól ezt az egész helyzetet és neki is ugyanúgy meg vannak a hibái) és csak magáról beszél.


Lehet mondani, hogy békén kell hagyni, felnőtt ember stb., de egyrészt úgy gondolom, hogy ez egyáltalán nem normális viselkedés egy 50 éves embertől és ő az apám, akit így is szeretek, így szeritnem természetes dolog, hogy foglalkozom vele és szeretnék neki segíteni. Másrészt pedig nekem is rossz, mert örülnék neki, ha olyan apukám lenne, akivel tudnék beszélgetni és egyáltalán nem esik jól az, hogy kb. le se szja, hogy mit történik a családjával. Ugyanezt tudom mondani arra is, ha valaki nem érti, hogy egy felnőtt ember, aki éli saját életét, miért foglalkozik a szülei kapcsolatával...nem tudom, hogy a kérdező hogy van vele, de pl. engem igenis zavar, hogy ezt látom, mert nem jó érzés. Valamint anyukám is folyton nekem panaszkodik, hogy nem tudnak megbeszélni semmit, nem érdeklik egymást, nem szeretnek együtt élni stb., így mindketten csak őrlődnek egymás mellett, de egyikük sem akar tenni semmit sem és nekem ezt kell néznem/hallgatnom.

2018. jún. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

"Anyukám kitart mellette"

- hűséget fogadtak! jóban-rosszban együtt. A mai 20 évesek erről már hallomásból sem tudnak- rohanni kiélni a vágyakat, mindegy csak én vagyok a fontos, "rohanj a prédára siess a vadra". Azután ha az egyik pillanatról a másikra leesik a lábáról (van ilyen sajnos)- hát igen, Rohanni máshoz, kukázni.

De ez nem így működött normális esetben. Apukád beteg - ez egyértelmű."Engem sem kedvel, nem szól hozzám" - ez a betegségével jár, szégyelli magát előtted.

Ahelyett, hogy segítenétek munkát találni neki- fúrjátok a házasságukat. Nem normális. Szépen elindítottak titeket, és most beleugattok az életükbe. Nem lenne semmi jobb, ha elválnának- apád belepusztulna, anyád meg a nyakatokra járna és visszaadná a beleugatást - és szintén belepusztulna a magányba. És akkor ti a hős lányok diadalittasan élhetnétek tovább - ezt jól megcsináltuk!

2018. jún. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Apukámnak van munkája, csak kötetlen a munkaideje és általában kevés a feladat, így gyorsan végez. Próbáltuk más munka felé terelni, de az állapotából is adódóan nem akar váltani, hiszen neki tökéletesen megfelel ez, egész nap lehet egyedül itthob, nem kell egy fix helyen, másokkal lennie. Nem fúrom a házasságukat, de a legrosszabb látni, hogy anyám szenved, panaszkodik, egyedül van hagyva minden problémával és a mindennapok feladataival. Szívesen segítek neki vagy járok el vele, de nem tehetem ezt napi szinten, van egy férje akinek segítenie kellene. Már barátaik sincsenek mert apukám elüldözött mindenkit. Én csak neki akarnék jót. Amúgy nem is hozom ezt fel, talán ha évente 2 alkalommal, mert tudom, hogy eszébe sem jut sem apámat "nevelni" sem válni. Szerintem mindenki szereti a szülőjét annyira, hogy jót akarjon neki. Apámnak teljesem mindegy lenne, hogy házas e vagy sem annyira nem érdekli senki és semmi. Csak menjen a tv és hagyják békén.
2018. jún. 29. 22:26
 7/7 anonim ***** válasza:
69%

Valóban megoldás lehetne a válás. Ezt gondolom így elsőre...


Szerintem helyesen teszed, hogy 26 évesen is figyelemmel kíséred a szüleid sorsának alakulását.


Te A HALÁLUK ÓRÁJÁIG a gyerekük maradsz. (Sőt, még azon is túl - lelkiekben.)

2018. jún. 30. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!