Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készüljek fel az...

Hogyan készüljek fel az érettségire?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Ebben az évben fogok érettségizni, de teljesen tanácstalan vagyok a felkészülésben. 4-es 5-ös tanuló vagyok, az előző évem végén a bizonyítványomban nem volt 4 nél rosszabb zárasom és ezt szeretném a jelen évben is megtartani, vagy javítani rajta. Ebből elég jó pontjaim lesznek majd.


Az igazi gondot az érettségi jelenti számomra, főleg az írásbeli része. A szóbeli " témaköröket " megkapjuk , ( gondolom mindenki tudja mit jelent ez, a gyengébb iskolákban ), szóval a szóbelivel nem lesz gond, mert azt megtudom majd tanulni.

Viszont nem tudom hogy hogyan készüljek fel magyarból, mert még könyvünk sincs...

Talán vegyem elő a 9-10-11 könyveimet és olvassam el az összeset ? De honnan tudjam mi a lényeg belőle és mi csak töltelék ?

A történelem megint egy főnyeremény... eddíg a 9 töri órából 1 volt megtartva, mert a tanárnak mindíg valami kurv* fontos dolga van...

Szóval a törire is magamra hagyatkozhatok csak... Itt is .. Mit kellene tennem hogy 85% korulit írjak ? Bármit megtanulok meg bármit megcsinálok ha valaki legalább annyit mondana, hogy "vedd át a 11.-es anyagot" vagy nemtudom...

Matekkal szerintem nem lesz gond, mert a tanár segítőkész, meg amúgy is sokat matekozom (napi 2-3 órát ) viszont ebből is 90 % körüli kellene , viszont ezt úgy gondolom el tudom érni, mert a tanár megmondja hogy pl. " csináld meg az összes feladatot ami valaha érettségiben volt 2005-2018-ig sorozatok témában"


Német nyelvből is megkaptuk a " témaköröket " szóval a szóbeli része annnak annyira nem lesz gáz.


5. Évben ( szak gimis vagyok ) angolt és emelt törit szeretnék tanulni, mert a továbbtanuláshoz kell.


Pszichológiára szeretnék jelentkezni, ahová bekerülni nem egy egyszerű dolog... De iszonyú érdekesnek találom , illetve a praktizálás mellett szetetnék majd szenvedély betegekkel foglalkozni.


A szüleim tudják fizetni a fizetőset is, viszont ahogy néztem csak 1-2 ponttal van a támogatott alatt. Ezt leírhatná valaki, mert nem teljesen értem hogy miért van ez.


Bármilyen segítséget/taná csot, esetleg kritikát elfogadok, sőt megköszönöm!



2018. szept. 22. 02:06
 1/2 anonim ***** válasza:
73%
Ha a szüleid tudják fizetni az egyetemet önköltségesen akkor a különórákat is tudják fizetni hogy felkészítsenek az érettségire nem? Probléma megoldva... amúgy meg megfogod a tankönyvet és elkezdesz autodidakta módon tanulni.
2018. szept. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
34%

Matekra nem tudsz készülni szerintem, ha érted, akkor megy, ha valamit meg nem értesz, amúgy is gyakorolnád. Én 4-esre érettségiztem, úgy, hogy 4.-ben nem nagyon jártam be matekra. Max aludni. Mondjuk emelt matekra jártam, és középszinten érettségiztem.

Magyar írásbeli egyszerű, szövegértés, levélírás, szerintem nem lehet vele gond. Mondjuk nekünk az volt, hogy mi az a dagerrotípia.

Német írásbeli szerintem egyszerű volt, én levelet sosem tudtam írni, ott se ment annyira, de végül 5-ös lett.

Törinek nagyja szintén szövegértés +ha van atlaszod semmi tudással is kihozol egy négyest.

2018. szept. 22. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!