Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira felvett hallgatók,...

Fábián szilvia95 kérdése:

Orvosira felvett hallgatók, akiknek nem sikerült elsőre, hozzátok szól a kérdésem?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy ha nem vettek fel titeket elsőre, azért mert nem sikerült megfelelően az érettségi, mit rontottatok el, mi az, amit a következő alkalommal ki tudtatok javítani?

Milyen stratégiai hibák vannak egy kémia és biosz érettségi során? Mi az amibe könnyen bele lehet bukni?

Van aki úgy gondolja, hogy csak a szerencsén múlt?

Van aki úgy érzi, hogy első alkalommal nem akarta igazán, ezért nem tudta úgy elsajáítatni a tudást?

Az érdekelne még, habár ez a témához nem vág, hogy hány %-ot lehet javítani a szóbelivel, ha a szóbelit mondjuk kimaxolja az ember?


Köszi szépen



2018. szept. 27. 16:40
 1/5 anonim ***** válasza:
42%

Hát tanulni kell, és akkor menni fog. Nem kell itt stratégiai hibákról meg buktatókról beszélni.


"Az érdekelne még, habár ez a témához nem vág, hogy hány %-ot lehet javítani a szóbelivel, ha a szóbelit mondjuk kimaxolja az ember?"

Matek érettségi is kell a bizonyítványhoz, anélkül nincs felvételi, szóval ha ez nem megy, mit csinálsz majd az egyetemen biostatisztikán meg tdk, diplomamunkádhoz az eredményekkel?

2018. szept. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Írásbeli 100, szóbeli 50 pont. 150 pont 100%. 100 pont ~67%, az 50 pont 33%.
2018. szept. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elsonek uzenem, hogy nem ertem miert kell belekotni valamibe, amikor van meg szamos mas kerdes.

Koszi, emelt matekom van, kozgazdasz vegzettseggel, nyugidj meg, hogy eltudok osztani ket szamot. Es bizos vagyok benne, hogy ha az egyetemen teljesitettem a statisztikakat, analizist, akkor nem ez jelenti a legnagyobb problemat.

Sajnalom, hogy azt nem veszed eszre, hogy mennyire rossz indulatu vagy :( teny, hogy a segitokeszseg egyik targynak sem az alapkovetelmenye, ha az lenne te sem igy viselkednel.

Koszi a hozzaszolasodat. Tali a SOTE-n :)

2018. szept. 28. 23:28
 4/5 anonim ***** válasza:
59%

Ne haragudj kérdező, tény, hogy az első válaszadó elég nyersen fejezte ki magát, talán lekezelőnek is mondható a stílusa, de azért egy picit elgondolkodhatsz azon, amit mondott.

Egy ilyen kérdés után meg aztán kifejezetten öngól bevallani, hogy amúgy közgazdász vagy és emelten érettségiztél matekból. Ezzel kb. csak magadat hozod még kellemetlenebb helyzetbe. Erről az a videó jut eszembe, mikor kérdezgetik az utca emberét, hogy mit szólna hozzá, ha bevezetnék Magyarországon az arab számokat... Egy nő elkezdi mondani, hogy szerinte nagyon nem lenne jó. Majd mikor megkérdezik, hogy miért gondolja így, az a válasza, hogy "Én történész vagyok, kicsit más meglátásaim vannak a dologról, mint a többi embernek". :DDD


Ha valóban sikerült legalább középszinten leérettségizned matekból, akkor azt is tudhatod, hogy full értelmetlen a kérdés, hiszen az, hogy hány %-ot tudsz javítani, erősen függ attól, hogy hogy sikerült az írásbeli. Ugyanis egy 98%-os írásbelin értelemszerűen még 2%-ot sem tudsz javítani egy maxos szóbelivel sem, míg egy 10%-os írásbeliből 30%-ot is ki lehet hozni a végére...


Talán célszerűbb lett volna azt kérdezni, hogy hogy oszlik meg az írásbeli és a szóbeli aránya, melyiknél mennyi a max kapható pont. És akkor szépen ki tudod számolni magadnak a kérdésre a választ.


Azt már csak mellékesen említem meg (és tényleg nem szeretnék rosszindulatú lenni), hogy ezt az információt elég könnyen elő lehetett volna szedni az internet segítségével. Az egyetemen, és orvosin meg pláne, baromira fontos, hogy képes legyél egyedül boldogulni, önállóan kikeresni a megfelelő információkat, különben nagyon rosszul fogsz járni.

2018. szept. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is most fogok érettségizni és a sote a cél :) duplázol?
2018. szept. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!