Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek hogy hatékonyabb...

Szerintetek hogy hatékonyabb a tanulás? Melyikkel lehet jobb eredményt elérni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ha pl. 2 hónapig éjjel-nappal, megfeszített tempóban tanul valaki, majd 4 hónapig ismétel és gyakorol


VAGY


4 hónapig ráérősen, lazán,stresszmentesen tanulni és csak 2 hónapig ismételni és gyakorolni?



2018. okt. 1. 08:43
 1/4 anonim ***** válasza:
62%
Egyértelműen a második, de szerintem ez emberfüggő is. A mentális egészségnek és a jólétnek viszont a második opció kedvez.
2018. okt. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
88%
Második abban az esetben ha nem azt jelenti a ráérős hogy a 4 hónapban kétszer kinyitod a könyvet. Én úgy csinálnám, hogy a 4 hónapban rendszerezném mit kell tanulni, amit nem értek megpróbálnám megérteni és mellé leírni úgy ahogy könnyebb nekem. Majd abban a 2 hónapban úgy megtanulni a dolgokat, hogy már értem őket. (és lehet így abban a 2 hónapban már nem is kell megszakadni).
2018. okt. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek :) 2 hónap szerintetek nem túl kevés idő ismétlésre szerintetek?
2018. okt. 1. 18:22
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a négy hónapra egyenletesen oszd be az időd, és mindennap szánj arra időt hogy az előző napit átolvasd, én igy szoktam tanulni. Nekünk egyetemen pl 30 állatot kérnek számon magyarul és latinul minden héten, és én ezt 5 napra egyenletesen elosztom, így még két napom marad újra tüzetesen átnézni :)
2018. okt. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!