Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Magyarországon minden egyetemr...

Magyarországon minden egyetemre kötelező a matematika érettségi?

Figyelt kérdés
Szlovákiai diák vagyok és érdekelne , létezik e olyan egyetem ahova nem kötelező a matek érettségi.

2018. okt. 2. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem az egyetemekre kötelező, hanem az érettségi bizonyítvány megszerzéséhez. A matematika érettségi része a kötelező érettségi vizsgáknak, amely nélkül magyarországi diákok nem kaphatnak érettségi bizonyítványt, kivétel ezalól, ha valamilyen akadályozottság miatt felmentésük van matematikából (ebben az esetben más tárggyal kell kiváltaniuk azt). Nem kell minden egyetemre matematika érettségi, sok helyen elvárás, de sok helyen csak opció, olyan is van, ahol egyáltalán nem számítható be a felvételi eljárás során. Nézz körbe a felvi.hu honlapon, illetve érdemes lehet őket vagy az Oktatási Hivatalt felkeresni, mivel külföldön szerzett érettségi bizonyítvány esetén speciális követelmények vonatkozhatnak rád, ezzel kapcsolatban nem vagyok képben.
2018. okt. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ !
2018. okt. 2. 15:51
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ha te szlovák érettségi bizonyítványt szerzel, és abban nincs matematika, attól még az érettségi, és el kell, hogy fogadják. [link]
2018. okt. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!