Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri így a vegyész szakot...

Megéri így a vegyész szakot választani?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


10.es vagyok és érettségi után vegyész szakra szeretnék menni. Ezzel annyi probléma lenne hogy nem értem annyira a kémiát ami ugye erre a szakra alap.

Azért lenne jó ide menni mert külföldön lenne már munkalehetőség, ami az ott dolgozó ismerőseim elmondása alapján minden tekintetben tökéletes.


Egyébként nem vagyok teljesen hülye a kémiához csak lemaradtam az elején és ugye egymásra épülnek az anyagok.

Arra gondoltam hogy egy füzetbe kiírnám a kezdekektől a lényeget és így megérteném.

Illetve jövőre kémiafaktra is járnék.



Szerintetek ez mennyire hülyeség? Már késő ilyenkor elkezdeni?



2018. okt. 2. 22:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy más szakkal nem tudnál helyt állni? Ha ez nem feltétlen a te asztalod. Én a helyedben néznék más irányt. Akármilyen kecsegtető is az az ajánlat. Van pl aki nem kimondottan a kémiára termett; de ha te úgy érzed, be tudnád hozni (amivel le vagy maradva), meg érdekel is, és tudnád életvitelszerűen akár 35-40 évig is csinálni, akkor hajrá, akkor okés. De bennem pl nem lenne elegendő motiváció az, hogy külföldről ebben jó állásajánlatot adnak, én belekecsemerednék, ha még fokoznák azt a kémia-szintet, amit középiskolában tanultunk; már az is picit időnként magas volt. Itt-ott néha. És ha azt még fokoznák egyetemi szintre... Én ilyet nem vállalnék be. De hát te tudod, vagy te nem tudod, ugye azért várod a válaszokat:) Minden jót kívánok neked egész életedre!:)
2018. okt. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
*Ja és azé úgy írtam 35-40-et mer külföldön nem tom , hánytól lehet nyugdíjba menni.
2018. okt. 2. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ!


Más szakok is érdekelnek, viszont az álláskeresés sokkal nehezebb lenne egyetem után. Igazából eddig ezt tartottam elsőszámú szempontnak, ám most elbizonytalanodtam, belegondoltam hogy tényleg ezt szeretném csinálni több évtizeden át?


Mindenesetre szerintem elkezdem lassan átismételni az alapokat, ártani úgysem árt. Faktválasztás előtt majd meglátom mennyit sikerült pótolni, így remélhetőleg könnyebben tudok majd dönteni.

2018. okt. 2. 23:38
 4/5 anonim ***** válasza:
A középiskolás kémiát szerintem szorgalommal akár egyetlen év alatt is fel lehet szívni, bőven van tehát időd. Egy elegendően jó kémia érettségihez nem is kell túl tehetségesnek lenni. Viszont a vegyészet egyetemi szinten jóval megterhelőbb, mint a középiskolában, s ez csalóka lehet. Elvont modellekben való otthonos mozgás, térbeli kombinatív készség, és nem utolsósorban kiváló vizuális és verbális memória kell. A szerves kémiában és a biokémiában több száz összetett képletet és reakciót kell megjegyezni egy-egy vizsgára, a szervetlen kémiában pedig rengeteg tényt a különféle anyagok tulajdonságairól és azok miértjeiről. Ha valakinek egy egyetemen csak egy kémiai tárgya van egy-egy félévben, mert a képzésnek csak része a kémia, annak sem könnyű, de ha valaki csak kémiát tanul, annak ez nagy kihívás. Kemény tanulást igényel mindvégig, úgyhogy ezt csak őszinte lelkesedéssel lehet csinálni, másképp biztosan elveszted a kedved. Csak akkor válaszd a vegyészetet, ha a tényleges vágyat érzel, hogy ebben elmélyedj. Ha a következő két évben nem tud a kémia fakultáció lelkesedést és érdeklődést kelteni, gondolkozz inkább másban. Ha viszont igen, akkor mindenképpen érdemes belevágni, de fel kell készülnöd arra, hogy a vegyészet az egyetemen nem piskóta, s a tehetségesebbeket is próbára teszi.
2018. okt. 3. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
32%
És mi a garancia arra, hogy 7-8 év múlva is lesz ott munkalehetőség???
2018. okt. 3. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!