Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan dolgozzátok fel a...

Hogyan dolgozzátok fel a kiadott olvasmányokat egyetemen?

Figyelt kérdés
Csomó kötelező olvasmányunk van, szakirodalom. Korábban sosem kellett ennyit olvasnom, emiatt most nem igazán tudom, hogy ezzel hogyan kellene megküzdenem. Ha szimplán elolvasom, akkor semmi sem marad meg bennem, nem jegyzek meg semmit. Ha közben kiemelem, írok hozzá megjegyzéseket vagy kijegyzetelem, akkor már sokkal jobb (a jegyzetelés a legjobb), viszont az rengeteg időt vesz igénybe és sokszor nincsen is rá időm az órák és a többi feladat mellett. Egy héten több, mint 100 oldalt kell elolvasnom, de már így is le vagyok maradva, mert volt amit eddig nem tudtam teljesíteni, szóval csak halmozódik folyamatosan.... Tippek, tanácsok?
2018. okt. 3. 12:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, és egyébként a legtöbb óráról órára van kiadva, szóval tényleg fontos lenne, hogy valahogyan tartsam a tempót.
2018. okt. 3. 12:30
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
100 oldalt kb. 2 óra alatt el lehet olvasni. Belegondoltál, hogy normális szakokon kb. 1000 oldalnyi anyagot adnak fel, amit nem elolvasni kell, hanem meg is kell tanulni? Na ezért nem szereti senki a bölcsészeket. 100 oldal miatt rinyálnak
2018. okt. 3. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért egy hétvége alatt fel lehet dolgozni 100 oldalt és gondolom órák után is van valami időd. Nem tudom milyen az eloszlása az oldalaknak, de ha tényleg muszáj mindet elolvasni, mindennap olvass és jegyzetelj. Bele fogsz jönni.
2018. okt. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem 100 oldalt, hanem több, mint 100 oldalt. Ez változó, valamikor csak 120-130, valamikor 200. Szakirodalom, tele bonyolult szakkifejezésekkel, adatokkal. Nem csak elolvasni kell, hanem megérteni, kiszedni belőle a lényeget és tudni, vagyis megtanulni. A legtöbbet óráról órára, mert alkalmazni kell gyakorlatban vagy pedig szimplán szükséges ahhoz, hogy megértsd az órát és meg tudd csinálni a feladatokat. Visszakérdezik, ebből írjuk a zh-kat is. Ezen felül még van szépirodalom is, amit szintén el kell olvasni (novellák, versek, regények). Úgyhogy szerintem igenis sok, ha az ember nem csak felületesen átfutja, hanem meg is akarja érteni, hogy mit olvas.
2018. okt. 3. 13:24
 5/5 A kérdező kommentje:
Mindig beosztom magamnak előre, hogy mikorra mit kell feldolgoznom, minden nap olvasok, de sokszor tényleg nem fér bele az időmbe a tervezett vagy ideális mennyiség és akkor csúszik az egész...
2018. okt. 3. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!