Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan pótoljam be a korábban...

Hogyan pótoljam be a korábban kihagyott ún. kötelező olvasmányokat felnőttként?

Figyelt kérdés

Most voltam magyar szakon elsős, levelezőn, 30+ évesen.

Középiskolában próbáltam megkerülni a kötelező olvasmányok elolvasását. Sikerült is.


Viszont most érzem a hiányát. Ettől függetlenül túl vagyok az első BA évemen magyar szakon.


De szeretném, ha ismerném az úgynevezett kötelező olvasmányok szövegét, és nemcsak a rövidített változatokat.


Mi alapján és hogyan kezdjem el bepótolni?


Pl. vegyem elő a gimnáziumi irodalmi könyv tartalomjegyzékét, olvasmánylistáját? Majd az alapján lássak neki az olvasásnak?


2013. júl. 8. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
45%
Most nem azért, de akkor miért mentél magyar szakra? Én is arra megyek, de nekem nincs olyan kötelező, ami kimaradt volna... Másképp nem is lett volna képem oda jelentkezni.
2013. júl. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

első: az nem a te dolgod.


kérdező: igen, de neten is biztos van jegyzék erről, és olvass el mindent :) jót fog tenni amúgy is, jó könyvek.

2013. júl. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Tudod, késő jöttem rá, hogy milyen érték van abban, ha ismerem a nemzeti szépirodalmat, és a világirodalom is szükséges, mert ezek ugye kölcsönösen hatnak egymásra.


Továbbá, a nyelvészet mindig is érdekelt.


Ezért döntöttem úgy, már érett, felnőtt fejjel, hogy belevágok.


Ezért is akarom bepótolni a korábban érdektelenségből/hanyagságból kihagyott olvasmányokat.


Amint mondtam, első éves voltam most BA-n.

Itt a nyár, szeretnék annyit pótolni, amennyit csak bírok.


A hogyan tekintetében írtam ki a kérdést. :)

2013. júl. 8. 11:12
 4/8 anonim ***** válasza:
szia! szerintem mindenképpen a magyar művekkel kezdd, valahogy azoknak a pótlása az elsődleges szerintem :)
2013. júl. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a második választ!


Linket tudnátok adni egy listához?

2013. júl. 8. 11:13
 6/8 anonim ***** válasza:

Természetesen nem bántásból írtam, csak ezen egy kicsit fenn akadtam.

Egyébként a Mohácsy-féle tankönyvekben minden fejezet elején van egy lista az emelt - és középszintű ajánlott és kötelező olvasmányokról.

2013. júl. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Mindenképpen utánanézek.


Remélem, a válaszom után már "elnézhető" és érthető, hogy miért is vettem a bátorságot, hogy ilyen háttérrel belevágjak a magyar szakba. :)

2013. júl. 8. 11:39
 8/8 anonim ***** válasza:
ne haragudj, de ezen most mit kellett kiemelni?
2013. júl. 11. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!