Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti hogyan döntöttétek el,...

Hancock22 kérdése:

Ti hogyan döntöttétek el, hogy mit tanuljatok, vagy dolgozzatok?

Figyelt kérdés

Jelenleg végzős vagyok, most fogok érettségizni, de egyszerűen fogalmam sincs, hogy mi szeretnék lenni. Jelenleg szakközépiskolába járok(vagyis idén már szakgimnázum), de az a szakma amire eddig jártam nem nyerte el a tetszésemet, ezért nem is maradok technikumon, mert egyáltalán nem látom értelmét. Viszont el kellene döntenem, hogy merre tovább. Dolgozni még nem szeretnék, és hát azt sem tudom hogy mi érdekelne egyáltalán.Egyetemre, vagy főiskolára nem akarok menni, vagyis jelenleg még biztos nem.Valamilyen OKJ-s,vagy felnőttképzést szeretnék elvégezni. Miután kitaláltam, hogy mi legyen azután előfordulhat, hogy megpróbálkozom főiskolával vagy egyetemmel.

Bármiféle ötlet, tanács, vagy személyes tapasztalatok, bármiféle megjegyzés nagyon sokat segítene! Mindenkinek megy a zöld pacsi!!



2017. ápr. 15. 18:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ln kb. 9 éves korom óta mondogattam, hogy ez leszek. Mégis, pont abban az évben, amikor érettségiztem, és a jelentkezésre került a sor, elbizonytalanodtam. Azt éreztem, hogy lehet, nem is akarom igazán, csak már megszoktam az évek során, hogy mindig ezt mondom, ha kérdezik, mi leszek.

Szóval nem jelentkeztem sehova, hanem maradtam ötödéven (OKJ-s képzésen) a középiskolámban. Azt el is végeztem, de pont arra volt jó az az egy év, hogy rájöjjek: nincs jobb ötletem, mint a gyerekkori. :) Szóval mentem oda, és végül az is lettem, amit mindig mondtam, hogy majd egyszer leszek...

Most, jó 10 évvel később, még mindig nem tudom, hogy ez lesz-e a végső állomás. Szerintem manapság már nem kell életre dönteni. Az ember bármikor válthat, átképezheti magát.

Nem kell annyira rágörcsölni. :)

2017. ápr. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A mai világban értelmét vesztette az a kérdés amit oly sokszor hallanak a gyerekek mindenkitől: "Mi leszel ha nagy leszel?" Sok diplomás felnőtt ember évente módosít pályát. (És nem azért, mert trógerek, hanem egyszerűen ilyen a mai világ, ehhez kell alkalmazkodni.) Szerintem ma már nincs értelme ezen gondolkozni. Lesarkítva: jelentkezz hasraütésszerűen valahová, aztán lesz ami lesz. Nem igazán van jelentősége ennek a kérdésnek.
2017. ápr. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Csak véges OKJ-t finanszíroznak neked, de nem kell rágörcsölni, olyasmire menj, ami érdekel vagy valamilyen szinten megmozgatja a fantáziádat. Én mindig nagyon szerettem gondolkozni azon, hogy mi legyek, tizenhat évesen eszembe jutott valami, ami teljesen ellentmondott annak az iránynak, amit addig kijelöltnek éreztem, mégis úgy éreztem, hogy ez a tuti és ezt szeretném tanulni, úgyhogy belevágtam. Az tett biztossá abban, hogy ezt szeretném csinálni, hogy ez az egész nagyon sok plusz lemondással és nehézséggel járt a másmilyen tagozatom mellé (hihetetlenül fájdalmas és megalázó, amikor ötven órád volt egy héten a faktok meg minden miatt, jobban érettségiztél az összes barátodnál és az osztály elég komoly többségénél, mégis te vagy az, akit nem vettek fel egyetemre, és mindenki a sulira készül, amíg te otthon vagy), de egyszer se jutott eszembe, hogy feladjam vagy hogy mást kellene választanom. Nemsokára kiderül, hogy sikerülni fog-e.


Első, egyébként mi lettél, ha meg lehet kérdezni?

2017. ápr. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezt itt nem rég írtam egy másik kérdés alá is:

"szerintem pl nézegesd végig a képzéseket, az okj-ket is, meg az egyetemi szakokat is; és akkor nézd meg, hogy mihez lenne kedved; később majd tudsz ilyen pontszámító-kalkulátorozni is; nézd meg, hogy mi felé húz leginkább a szíved. Meg úgy próbálhatnál is elképzelni, magad elé vizualizálni is egy ilyen álommelót. Hol képzeled el magad; konyhában, medencénél, tornateremben, számítógépes teremben, étteremben felszolgáláskor, sima irodában, tanárként egy tábla előtt vagy dolgozatot javítva, bútorüzletben, horgászüzletben, valamilyen járművezetőként, pl kamion taxi busz hév stb? Esetleg kutyakozmetikus, vagy állatidomár, vagy ruhatervező, vagy egy színpadon színészként akár jelmeztervezőként világosítóként, esetleg filmnél kameramanként, vagy reklámokat kitalálgatva, esetleg lennének -e verseid, amiket megosztanál másokkal, esetleg fodrászkodnál, cipőket javítanál, ruhákat, tisztítószereket eladnál; esetleg mosodában dolgoznál, esetleg óvodában, esetleg kisbüfében kiszolgálásnál, vagy sportedzőként, pékként, esetleg masszőrként tudnád elképzelni magad? Vagy virágokkal foglalkozó üzletben? Mageladás meg gereblye? Vagy esetleg állatkereskedésben, esetleg villanyszerelőként, gázszerelőként, riasztószerelőként, autószerelőként, telefonos-eladóként? Turizmussal foglalkozó emberkeként? Akár szervezés akár idegenvezetés? Akár játékbolti eladóként? A jelmeztervezőt nem tudom, írtam-e már; esetleg forgatókönyvírás, éneklés? Esetleg nem tévébeli, hanem ilyen kiragasztott óriásplakátos reklámtervezés, vagy logótervezés; vagy játékprogramok megírása -és tesztelése esetleg webdizájnolás, esetleg fényképezés pl tablófotózásokhoz, pályázatokra, esküvőkre? Esetleg benzinkutasként? Esetleg sima ruhatervező? Esetleg egy könyvtárban mondjuk? Esetleg valami természetben járó-cuccos? Vagy esetleg , ahol sok a kisállat? Vagy nemtom ilyen drogprevenciós előadó, vagy gombaszakértő; vagy van valami ilyen ,hogy szociológus meg ilyen is, hogy családsegítő munkás meg pszichológus; meg sima orvos, ápoló, esetleg festőművész vagy szobafestő vagy házépítő vagy tűzoltó vagy erdész?; stb. Remélem, volt, amelyiknél azt érezted, hogy talán:)"


Egyébként ami jön belülről, és nem számít, hogyha megpróbálnak róla lebeszélni; akkor is , amit te belül érzel, arra menj , ez nagyon fontos!!

2017. ápr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!