Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Műszaki menedzser Msc gépészmé...

Műszaki menedzser Msc gépészmérnök Bsc után?

Figyelt kérdés
Hol érdemes szerintetek? Levelező előnyösebb lenne, megérheti?
2018. okt. 4. 19:46
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ennek az a látszata, hogy "nem sikerült, feladta". Egy fokkal jobb, mint a műmen alapképzès, de miért nem fejezed be az egyetemet gépészen, leszel mérnök, tervezel 5-10 évig, és utána még bőven ráérsz (SOKKAL nagyobb tudással, megértéssel) menedzserkedni. Ha már az egyetem felénél feladod, egész életedben attól fogsz szenvedni, hogy se a mérnökök nem vesznek komolyan, se az "igazi" menedzserek.
2018. okt. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ezzel így nem értek egyet. azért gondoltam a menedzserre, mert a saját tapasztalataimból illetve az ismerősöktől és munkatársaktól azt látom, hogy alig ad plusz tudást a gépész mester, cserébe még 2 év kemény szívás. Ami melóba kell, azt vagy már megtanulom a bsc-n vagy a melóban fogom tudni rendesen elsajátítani. Ellenben csoportmunka, rengeteg projekt, pénzügyi szemlélet, stb... ezeket nem tanítják gépész szakon, de már most gyakornokként az a tapasztalatom, hogy szükség lenne rengeteg ilyen irányú tudásra is.
2018. okt. 4. 20:52
 3/6 anonim ***** válasza:

Rendben, nem akarlak lebeszélni. Néhány megjegyzést azért tennék.


"alig ad plusz tudást a gépész mester, cserébe még 2 év kemény szívás."


Most akkor alig ad tudást, vagy kemény szívás? Mert gondolom a kemény szívás a tanulás miatt van, nem? Vagy az "alig"-gal szívnak keményen két évig? (?!)


"Ami melóba kell, azt vagy már megtanulom a bsc-n vagy a melóban fogom tudni rendesen elsajátítani."


El se jutsz a melóig, mert a normális munkákra MSc a minimum követelmény. Kevés a BSc, és ezt nem én mondom, hanem a gépészmérnök ismerőseim.


"Ellenben csoportmunka, rengeteg projekt, pénzügyi szemlélet, stb... ezeket nem tanítják gépész szakon,"


Az lehet, viszont megtanítanak tervezni. A mérnökök ugyanis terveznek. Ez a szakma lényege. A csoportmunka, rengeteg projekt jön azonnal magától. A pénzügyi szemlélet meg valóban releváns, de nem a tervezés helyett.


"de már most gyakornokként az a tapasztalatom, hogy szükség lenne rengeteg ilyen irányú tudásra is."


De nem a tervezés helyett. De rendben, csinálj amit akarsz, csak elmondtam, én mit gondolom erről nagyvállalati menedzserként.

2018. okt. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

El se jutok melóig....


Pont a gépész vonal az ahol a melóhelyek 90%át nem érdekli a mester, csak úgy kapkodnak az ember után. Csak ott ahol dolgozom 60%+ a csak Bsc-sek aránya.


A plusz szívással arra utaltam H a gépész MSc a leadandók és egyéb határidős dolgok miatt sokkal több ráfordítás, ergo kevesebbet tudok melózni mellette.


"Csak tervez"


Nettó baromság, nem tudom melyik világban élsz... A gépészen belül a GÉPTERVEZŐK akik nagyrészt terveznek. Azon kívül van még egy rakat szakirány, mindegyik mást csinál. Folyamatmérnök, gépgyártástechnológia, Épületgépész, anyagtechnológia, feljesztő... Egyik sem épp csak az irodában rohad S tervez (persze része a melónak), mégis mind nagyon keresett

2018. okt. 5. 05:26
 5/6 anonim ***** válasza:

"nem tudom melyik világban élsz"


Németországban élek, és egy DAX vállalatban dolgozom (Németország 30 legfontosabb vállalata: [link] A tesóm pedig szintén egy német multinál gépészmérnök. Ebben a világban élek.


Na de a világért sem szeretnélek befolyásolni. Sok sikert a karrieredhez!

2018. okt. 5. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az észrevételeit jók voltak, csak azt a részt tartom értelmetlennek, hogy a mérnök csak tervez... Nem mindegyik... Rengeteg szakirány, nem mind a tervezésből él. Sokkal több aki a kivitelezés, fenntartás, gyártás vonalon mozog mint aki csak tervez
2018. okt. 5. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!