Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hány éves korig érdemes...

Hány éves korig érdemes elkezdeni egy jogász képzést?

Figyelt kérdés
Igen, én is az életen át tartó tanulás híve vagyok, de ha a munkaerőpiaci realitások talaján maradunk... 5 év egyetem, utána 3 év, mire leszakvizsgázom, és effektíve tudok valamit kezdeni a végzettséggel. Ez nagyságrendileg 10 év (pláne, ha valamivel megcsúszok az egyetemen). Nyilván 40 évesen már nem kezdeném el. Szerintetek mi az az életkor, ameddig ezt el lehet kezdeni úgy, hogy legyen értelme, és az ember karriert fusson be?

2018. okt. 6. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
A realitás az, hogy dolgozni fogsz, amíg csak bírsz. Ha pedig érdekel, akkor az 5 év ugyanúgy eltelik, mint a 3, vagy a 10. Az életed eltelik, és meghalsz. A kérdés az, hogy elvégezted-e közben a jogász képzést vagy sem. Speciel én úgy gondolom, hogy amire vágyom azt megélem, mert ha vége mindennek, legalább nem lesz bennem hiányérzet. Karriert meg az fut be, aki ért ahhoz, amit csinál. Értelme az életnek az, hogy megéld, nem az, hogy 30 évesen eldöntsd, hogy túl öreg vagy már az élethez és 50 évig mondogasd magadnak, hogy erről lecsúsztál.
2018. okt. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
50%
Nem is feltétlen a képzés hossza az, ami a problémát okozná leginkább szerintem. Az egyetem után alacsony a kezdőfizetés, tipikusan olyan szakma, ahol viszonylag hosszabb idő kell ahhoz, hogy megtérüljön a befektetett energia, erőforrás. Amennyiben pl. 35-40 évesen végeznél addigra már jobb esetben van egy jól fizető munkahelyed így ez valószínűleg anyagi szempontból visszaesés lenne, feltéve ha csak joggal akarnál foglalkozni. Az egyetemi képzés nagyon elméletorientált sajnos, ezért is kell az egyetem után több idő, hogy magabiztos lehessél a gyakorlatban. Nekünk egyszer egy oktató 10 évet mondott ügyvédként, miután ki tudunk szűrni minden rizikót egy adott ügyben, egyből átlátjuk, több megoldási javaslattal tudunk előállni stb.
2018. okt. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kor függő....elhivatottság kérdése! Ha nincs elhivatottság lehet 18 évesen is elkezdeni, de befejezni értelmetlen! Ha van elhivatottság 30 évesen is érdemes belevágni! Jolly joker diploma!!!!!
2018. okt. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!
2018. okt. 7. 08:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!