Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Középiskolában lehetek magánta...

Középiskolában lehetek magántanuló?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 17 éves lány vagyok. És az lenne a kérdésem, hogy középiskolában lehetek magántanuló? Panikbeteg vagyok, es major depresszióm van. A 9. Osztályt 4esre végeztem. De akkor is a tanárok kedvessegének köszönhetem. Ugyanis sokat voltam kórházba, pszichiátrián. 10.be már hanyagoltam a bejárást. Egyszerűen egyedül voltam. Csak bántottak. És egyre jobban elkezdtem utálni az embereket. Sokszor ölni tudtam volna. (De egyebkent egy viszonylag csendes lány vagyok.) szóval ezután megbuktam mert nem mentem be utolsó hetekben. Most ujra 10.es vagyok de egyszerűen nem tudok bemenni. Sokszor visszafordulok az ajtón. És csak sírok. Rosszul vagyok. Mikor pedig már az iskola közelében vagyok elkezdek félni. Remegni. Ugy érzem majd össze esek. Aztán múlthét pénteken elengedtek mert rámjött órán a pánikroham. Akkor még nem tudtam hogy mi bajom. Egyből jött édesanyám és mentünk orvoshoz. Ott mondtak, hogy pánikroham. Sokszor volt már de az teljesen más volt. Egyszer kórházba is kerültem miatta. Szóval nyugtatót kaptam. És gyakorlatra sincs erőm bemenni. Nem azért mert lusta vagyok. Hanem mert egyszerűen rosszul vagyok. Este is volt pánikrohamom. Az arcom tiszta karmolás. És sebes. Nem akartam :(. De igy megjobban nem akarok emberek közé menni. Szerintetek ezzel az indokkal megadnák a magántanulóit?! Az értelmes valaszokat előre is köszönöm!

2018. okt. 9. 11:39
 1/3 anonim ***** válasza:
38%

Igen, lehetsz magántanuló. Alapból bárki lehet (a szülő vagy nagykorú tanuló esetén a saját kérésére), ha egészségügyileg indokolt, akkor az iskola köteles segíteni a felkészülésedet, amúgy csak a vizsgát kell neki biztosítani.


>És gyakorlatra sincs erőm bemenni

-Sajnos viszont gyakorlatról nem lehet hiányozni magántanulóság indokával - át kellene menni gimibe, ha ez gond.

2018. okt. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ohh értem. Köszönöm szépen! :))
2018. okt. 10. 08:17
 3/3 anonim ***** válasza:
38%
csak erősíteni tudom az első válaszát. én magántanuló vagyok, de nem egészségügyi okokból, még indokolni se kellett, hogy miért ne járjak suliba...
2018. okt. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!