Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » SZTE-ETSZK gyógytornász...

SZTE-ETSZK gyógytornász szakirány? Kinek mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most vagyok végzős, biosz-kémia fakton vagyok de a kémia nagyon nem megy, így arra a döntésre jutottam hogy abból nem szeretnék érettségizni. Bioszból persze emelt szinten:) első helyen ezt szeretném megjelölni, ha valakinek van tapasztalata vagy itt tanul attól szivesen fogadnék válaszokat:)

2018. okt. 22. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy közös kurzusom volt egy gyógytornász aspiránssal. Akkor ő azt mondta róla, hogy a vártnál jóval többet kell tanulnia, illetve a diplomázás utáni lehetőségeit se látja túl fényesen (mind munkalehetőség mind jövedelem vonatkozásában), mindazonáltal ő mindenképpen ezzel szeretne foglalkozni. Nézd, ezt csak akkor csináld, ha elhivatott vagy, másért nem éri meg.
2018. okt. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ott tanulok, bár még csak elsőéves vagyok, remélem, tudok segíteni valamennyit. :) Egyelőre azt gondolom, hogy azt kaptam, amit vártam ettől a szaktól és ettől az iskolától. Sokat kell tanulni, de ez szerintem természetes, ha belegondolsz, ez egy elég felelősségteljes munka, nem lehet félvállról venni. Úgy gondolom, hogy a tanárok is korrektek, az eddigi zh-k is olyanok voltak, hogy ha lelkiismeretesen felkészültél, akkor mennie kellett. Persze mondhatja most bárki, hogy na majd vizsgaidőszakban is vajon ez lesz-e a véleményem, de szerintem elvárható ezen a szakon, hogy nem osztják ingyen a jó jegyeket. Gondolom nézegetted már a ponthatárokat, ami itt igen magas, de ha kitartó vagy, el tudod érni. Én hozzád hasonlóan utolsó évben döntöttem el, hogy ezt jelölöm első helyen, de nem voltam bioszfaktos, ezért kihagytam egy évet, és felkészültem biosz emeltre, illetve nyelvvizsgám is van, így simán meglett a pontom. Ami egy kicsit problémás szerintem, hogy a hiányzásokat egyes óráknál nagyon szigorúan veszik, egyik csoporttársam emiatt már bukta a félévet, és nekem is nehézséget okoz ez időnként, mert így például alig tudok eljutni egy-egy orvosi vizsgálatra/kontrollra, amikor szükség van rá. Ez a része szerintem egy kicsit kicseszés, mert nem fogadnak el igazolást sem. Egyébként ezt leszámítva én szeretek bejárni, a közösség is nagyon jó, és ezt úgy mondom, hogy nem vagyok valami nagy társasági ember. Remélem fel tudtam vázolni úgy nagyjából a dolgokat, ha érdekel még valami, akkor nyugodtan keress privátban. Sok sikert kívánok az érettségihez és a felvételihez! :)
2018. okt. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgas az első évesre, kis cuki és naiv majd elmúlik. Én elvégeztem azt a szakot, és igazából egy daráló az egész. Az anatómiát véresen komolyan veszik, amellett nagyon arra játszmáznak hogy huszon éves korodban kiidegeljenek. Tudást ad elég jót, de rendesen átkéne formálni az oktatást mert borzasztó hogy mik történnek ott. Maga a szakma embert próbáló, borzasztó emberi sorsokat láthatsz, és 4 év idegörlő vizsgázás után akár egy húgy, széklet és fertőtlenítő szagú kórházi osztályon is dolgozhatsz nettó 130 000 Ft kezdő bér-ért és öt év múlva kaphatsz 160-at vagy 200-at !!wow!! megéri.. vagy maszekolhatsz vagy kimész külföldre. Csak akkor ajánlom ezt a szakmát ha szíved lelked ezt kívánja. De amit leírtam az csak egy vélemény.
2018. nov. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!