Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes tanárnak tanulni vagy...

Ale20 kérdése:

Érdemes tanárnak tanulni vagy egyáltalán bármilyen bölcsészettudományi szakot elvégezni?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Abba a problémába ütköztem, hogy nem tudom minek tanuljak. Először olyan szakot választottam ami nagyon érdekel is és szerettem is volna csinálni, a régészetet, ezt viszont feladtam, mert az erre a szakra jelentkezőknek nem mondják el, hogy nem sok jövője van és szinte kihalásos módon lehet elhelyezkedni vele és jó fizetést hazavinni. Fájt a szívem, de feleslegesen nem akartam olyan szakot tanulni, amit ha elvégzek nem tudok a szakmámban tanulni. Így ezután szerettem volna egy olyan szakba belekezdeni aminek biztosan van jövője, így lyukadtam ki a molekuláris bionika mérnök szaknál. Tudtam, hogy nehéz lesz, hiszen nem vagyok reális beállítottságú viszont, ha jó fizetést fogok, majd tudni vele hazavinni, akkor azért is megcsinálom. Most viszont ott tartok, hogy inkább dolgozok kicsit kevesebb pénzért, mint, hogy egész életemben olyat csináljak több fizetésért amit nem szeretek. Így, lehet, hogy most sokan butának néznek, de szeretnék belekezdeni egy harmadik szakba, de csak olyanba, amit biztosan szeretni is fogok. Így kezdtem el gondolkodni a tanárszakon vagy esetleg, ha valakinek lenne ötlete, hogy milyen más szaknak nézzek még utána azt megköszönném :)


2018. okt. 23. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Óriási tanárhiány van (főleg terntud. matek-fizika-biosz-infó és nyelv). A fizetés bértáblás, tehát nagyon sokat nem fogsz soha hazavinni. Viszont ha ilyet választasz, akkor ha esetleg nem tetszik a tanári pálya, akkor tudsz váltani más területek felé, hiszem pl. egy fizika-kémia tanárnak tulajdonképpen egy fizika és kémia alapszakja van pedagógiával megfűszerezve, tehát elég sok olyan állást el tudsz csípni, ahova őket keresik.
2018. okt. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A régészet itthon maximum hobbi, úgyhogy legyél csak tanár és válassz egy szakot.
2019. febr. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!