Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE BTK japán szak 28 évesen,...

ELTE BTK japán szak 28 évesen, mik az esélyek ill. a finanszírozási lehetőségek?

Figyelt kérdés

Engem már gyerekkorom óta érdekel a Japán kultúra és tulajdonképp minden, ami Japánnal kapcsolatos. Nem titok az sem, hogy szeretnék eljutni odáig, hogy munkát tudjak vállalni (amivel boldogulnék) odakint és lehetőség szerint kiköltözni.

A hosszútávú tervekről nagyvonalakban ennyit. Viszont tudnom kell hogy milyen esélyeim ill. lehetőségeim vannak az egyetemmel kapcsolatban?


- Miből fizessem az egyetemet? Sajnos több (semmitérő) OKJ-s papírral is rendelkezem, amiből az elsőt államilag támogatottan szereztem (életem legrosszabb döntése volt), tehát nem fogom tudni mégegyszer igénybe venni a támogatást. Vegyek föl hitelt és kockáztassam meg h csődbe jussak, vagy álljak neki gyűjteni a minimálbéremből?


- Másik, hogy munka mellett van-e lehetőségem normálisan elvégezni a szakot estin vagy levelezőn (ha már eljutottam a jelentkezésig)?


Mivel ez a két megoldatlan fő probléma nálam jelenleg, a többire addig gondolni sem tudok (ösztöndíj, továbbtanulás, mesterszak stb.)


2018. okt. 25. 18:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt még elfelejtettem hogy nem feltétlenül ragaszkodom az ELTÉhez, más is megfelelne, amivel volna esélyem a fent említett tervek megvalósításához. (Miután sikerült az anyagi részt megoldani.)
2018. okt. 25. 18:56
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

"Nem titok az sem, hogy szeretnék eljutni odáig, hogy munkát tudjak vállalni (amivel boldogulnék) odakint és lehetőség szerint kiköltözni." - ehhez felesleges japan szakot vegezni, mert egyreszt az semmilyen tudast nem fog adni, aminek Japanban hasznat venned, es meg a nyelvet sem tanitjak meg olyan szinten, hogy az ott hasznalhato legyen (a 3 ev alatt ritka nyelvekbol a B1-B2 szint az atlag, ami egy semmi).

Ha a hosszutavu celodat szeretned megvalositani, akkor japan magantanar, nyelvtanfolyam, ami tetszik, plusz olyan vegzettseg szerzese, amivel ott ervenyesülni tudsz. En ezt kutatnam a helyedben. Arrol nem is beszelve hogy a japan szak egy nappalis szak, tehat "egesz embert" kivan, egyetemen nincs esti (teljesen), levelezo meg csak bizonyos szakokbol szokott indulni.

2018. okt. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Legjobb tudomásom szerint az OKJ-s képzéseknek és az egyetemi képzéseknek semmi köze egymáshoz, ha csak nem felsőoktatási szakképzésen vettél részt államin - ott tényleg fogytak a felhasználható féléveid, de ha nem tanultál semmilyen egyetemen, van tizenkét (?) féléved.


Az esélyeknél azt vedd mindenképp számításba, hogy idén eléggé leestek a ponthatárok az eddigiekhez képest, ezért nagy eséllyel jövőre sokkal többen fognak bepróbálkozni a japánnal mert "könnyű" volt bejutni. Ha önköltségesre mész, ott viszont minimum másfél millióval számolj, minimálbérből az összegyűjthetetlen.


Ezen a szakon nincs esti/levelező, csak nappali. Van lehetőséged részmunkaidős állást vállalni az egyetem mellett, de a teljes munkaidő lehetetlen.


Úgy tudom, a nyelvet japán szakkal ténylegesen elsajátítani csak japanológia mesterrel fogod, annak a végére papíron felsőfokon beszéled, az alapképzésnél ez középfok - aztán hogy ez valójában hogy lesz, a te szorgalmadon áll, de rendszeresen elhangzik hogy a japán szak nem nyelviskola. Viszont sok sikert, ha úgy döntenél hogy megpróbálod! :)

2018. okt. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia! Mint japán szakos mondom, hogy nem a egyetemen fogsz megtanulni japánul. Nagyon pocsék a képzés. Nálunk pl. egy héten van 1db (azaz egy darab!) nyelvóránk + 1 db nyelvgyakorlat óránk. A mintaterv meg tele van tölteléktárgyakkal + más szakos tárgyakkal.


Az, hogy megtanulsz japánul, az csak egy dolog. De mit fogsz kint kezdeni csak a nyelvvel, illetve egy ba diplomával? Komolyan nem értem az embereket. Szinte minden budapesti egyetemen szaktól függetlenül lehet japánt tanulni. Miért nem mész informatikusnak? Vagy orvosnak... Esetleg mérnöknek? Azok nagyon kellenek ott is. De egy sima bölcsész diplomával... hát én nem tudom milyen esélyeid lennének.


Az, hogy 28 éves vagy, az semmit sem jelent, járnak egyetemre 30-35 évesen is. És akkor mi van? Ha jól tudom, 35 éves korig jár a diákigazolvány, ill. különböző ösztöndíjak.


VISZONT! A legtöbb külföldi egyetemre csak akkor mehetsz ki, ha még nem múltál el 30 éves! Szóval, ha 2019-ben elkezded pl. a Károlit vagy az ELTE-t, és az első évet jelessel megcsinálod( a nyelvi tárgyakból + ugye a második félévre eső nyelvi alapvizsgát), és megpályázol valamilyen ösztöndíjat (bővebb infó a Távol-Keleti Intézet vagy japantanszek.hu-n), és van angolból legalább egy középfokú (de jobb lenne a felsőfok) + legalább egy N4-es nyelvvizsgád, akkor tuti, hogy ki tudsz menni egy évet tanulni.


Munka mellett nagyon nehéz bölcsész szakot jó eredménnyel végezni, az első éves hulladék, tölteléktárgyak miatt. Én azt javasolnám, hogy ... Tegyél félre annyi pénzt, amennyit csak tudsz, és keress 1 évre valami 4 órás melót!


Egyébként, ha egyetemi hallgató vagy, akkor sok helyre tudsz jelentkezni, mint gyakornok pl. egy párthoz is, ami elég jól fizet annak ellenére, hogy semmit sem kell csinálni.


Egyébként hány pontod van?

2018. nov. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!