Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Könyvelőként el lehet helyezke...

Könyvelőként el lehet helyezkedni? Érdemes váltani egyetemi szakról erre inkább?

Figyelt kérdés
Egyetemre járok, de nem tetszik, nem megy. Láttam ezt a pénzügyi számviteli ügyintézői OKJ-t, majd utána elvégezhető mérlegképes könyvelői OKJ-t és nagyon megtetszett. Érdemes lenne ebbe belekzedeni vagy pénzt belefektetni? Piacképes ez a szakma?
2018. okt. 28. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg lehet belőle élni alapszinten, de egyetemi szakot nem érdemes eldobni miatta.
2018. okt. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod. Mit értesz az alapszinten alatt? Mellette lehet családot alapítani, úgy hogy a párom átlagosan keres? Egyszerűen nem megy a szak amin vagyok. Nem áll rá az agyam, nem tudok tanulni. Nem ilyennek képzeltem el.
2018. okt. 28. 12:14
 3/3 anonim ***** válasza:
A könyvelés egyrészt garantáltan sokkal unalmasabb, másrészt ott is rengeteget kell tanulni. Sok a konkurencia, és korlátozott a karrier-lehetőség. Még 20 év múlva is könyvelni fogsz, és átkozni fogod a napot, amikor erre váltottál. Persze lehet, hogy ez a neked való szakma, van benne jó is: rengeteg emberrel ismerkedhetsz meg, sok pénzt takaríthatsz meg másoknak, és bosszankodhatsz, hogy mások milyen sok pénzt keresnek, mivel belelátsz mindenbe.
2018. okt. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!