Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakon tanuljak tovább?

Milyen szakon tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Jelenleg a jog és a közgazdaság között vacillálok. Középiskolában közgazdaságot tanultam, ezért ez kézenfekvőbb megoldás lenne. Viszont a magyar és a töri érettségim lett a legjobb, töriből emelteztem is, ezért gondoltam a jogra. Otthon a jogot javasolták, viszont úgy hallottam a jog nagyon nehéz és rengeteg időbe telik mire ügyvéd lehetnék. Ha közgazdasági ágon mennének tovább akkor könyvelő szeretnék lenni,de nem vagyok benne biztos, hogy nekem való szakma. Tanulás szempontjából nincs vele gondom, bizonyos részeit kifejezetten szeretem, viszont az elméleti részek többnyire untatnak, nincs kedvem tanulni őket.

2018. okt. 29. 10:11
 1/4 anonim ***** válasza:
31%
Sztem közgazd. azzal több felé is mehetsz utána nem fontos könyvelned.
2018. okt. 29. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Joggal is sok helyre el lehet menni, egy jó jogász mindenhova kell, cégekhez, bankba stb, nem feltétlen kell hozzá szakvizsga sem (de nyilván nem árt.)

Én is oda készülök :)

2018. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Joghoz célszerű szakvizsgát tenni, mivel anélkül kb. semmire nem mész a közigazgatáson kívül.
2018. okt. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Estádio de Felchút ***** válasza:
76%

Hát a közgazdász/üzleti szakok igencsak sokfélék, vegyes a megítélésük a nehézségük.

Egy pénzügy-számvitel alapszakkal és számvitel mesterrel tiéd lesz a világ, cserében vért fogsz pipikélni.

De alkalmazott közgáz alap + közgazdasági elemző mesterrel sem nagyon tudsz mellé lőni. A vizeleted minősége hasonló lesz.

Én valami komolyabb (köz)gazdasági alapot és mestert javaslok, kérdés, mi érdekel igazán, mihez lenne kedved.

2018. okt. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!