Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom mit tanuljak tovább,...

Nem tudom mit tanuljak tovább, mert bármit választok, úgysem leszek boldog?

Figyelt kérdés

Évek óta megy ez az őrlődés..jártam egyetemre, de otthagytam, dolgoztam, de otthagytam...Semmit nem tudok kitartóan csinálni, mert rettegek, hogy bármibe is fogok bele sosem leszek boldog. Évek óta nem vagyok az egyébként, egyedül vagyok nagyon. És lelkiismeret furdalásom van, hogy eltartanak úgy, hogy nincs jövőképem és céljaim.

Megoldás lehet, ha most arra koncentrálnék, hogy barátokat szerezzek magamnak? Akkor talán nem úgy állnék hozzá, hogy a munka a legfontosabb boldogság faktor...

Van valami 5letetek? Ki akarok lépni ebből a céltalanságból és kezdeni valamit magammal egy reményteljes jövőért. Tanulni szeretnék.


2015. jan. 28. 22:58
 1/3 anonim válasza:
..minden embernek kellenek barátok akik támogatják..nekedis barátok kellenek ! egy nagyonjó barátom 25éves eddig közel 15munkahelye volt..benne se volt semmi kitartás..pont mint benned..és miért? őt is eltartották..nem kellet attól félnie hogy az utcára kerül hogy ha nem kezd magával semmit..azonban a szülei meghaltak nemolyan régen..és sajnálatos hogy ennek megkellet történnie hogy rádöbbenjen hogy mindenkinek sajátmagának kell tennie azért hogy jobb legyen az élete. úgyhogy hajrá tegyél azért hogy boldog legyél.
2015. jan. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 reapercola válasza:
szerintem erre megvannak a megfelelő szakemberek, tanácsadók, nem épp itt kéne választ keresned. kérdezd meg akár az orvosod a figyelem zavar miatt, vagy nézz utána neten számodra is érdekes, akár mások számára furcsa szakmáknak is, biztos valami majd megfog téged is. bűvészkedés, lóverseny, kártyázás, fizikusság, űrhajós, TESCO áruffeltöltő... bármi lehet belőled még, ez csak ennyit jelent
2015. jan. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

„Évek óta megy ez az őrlődés..jártam egyetemre, de otthagytam, dolgoztam, de otthagytam...Semmit nem tudok kitartóan csinálni, mert rettegek, hogy bármibe is fogok bele sosem leszek boldog.”


Nekem is ez ment 30 éves koromig. :) Az öngyilkosság szélére is sikerült eljutnom.

Ekkor jutottam egy fontos felismerésre: létezik gondviselés. A Zsoltárok könyve olvasásakor értettem meg. Illetve az Újszövetségben is benne van:

Mát.

6,31 Ne aggodalmaskodjatok tehát, és ne mondjátok: Mit együnk? vagy: Mit igyunk? vagy: Mivel ruházkodjunk?

6,32 Mert mind ezeket a pogányok kérdezik. Mert jól tudja a ti mennyei Atyátok, hogy mind ezekre szükségetek van.

6,33 Hanem keressétek ELŐSZÖR Istennek országát, és az ő igazságát; és ezek mind megadatnak néktek.

6,34 Ne aggodalmaskodjatok tehát a holnap felől; mert a holnap majd aggodalmaskodik a maga dolgai felől. Elég minden napnak a maga baja.


Korábban én is feladtam dolgokat, hagytam, hogy a pesszimizmus magával rántson. Hogy úgyse érdemes végigcsinálni, mert mi van ha csak feleslegesen ölök bele energiát, stb, negatív jövőképet festettem.

De nem minden csak a vak véletlenen múlik!!!!! Erre jöttem rá, és sikerült megváltoznom. Olvasgasd a Zsoltárok könyvét, te is meg fogod érteni. :)

Mivel vargabetűket csináltam már és sok hülyeséget, amikor még tudatlan huszonéves voltam, ahhoz erős hit kell ám, hogy innen felálljon az ember. Hogy a ferdén nézőknek megmutassa, hogy fel tud állni. Istenhit nélkül lehetetlen lenne.

31 évesen kezdtem egy posztgraduális képzést, már csak fél évem van. Már nem hagyok félbe dolgokat, hanem csak előre nézek. Nem keserít el, ha valahol elutasítanak, megyek tovább (álláskeresésre gondolok).

A 6,34 igerész is nagyon fontos és bölcs tanács: nem kell a jövőtől rettegni, hogy mi lesz 20 év múlva, lesz-e e nyugdíjam :) stb, elég ha megoldom a ma, a közeljövő feladatait.

2015. jan. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!