Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hova menjek tovább tanulni?

Hova menjek tovább tanulni?

Figyelt kérdés

Eddig szinte egyértelmű volt, hogy informatikával megyek tovább, de az elmúlt időszakban kezdek elbizonytalanodni.

Jelenleg egy informatikai szakközépbe járok.

Igazából 2 dolog érdekel nagyon. A Sport és az informatika.

Ami miatt elbizonytalanodtam az a matek. Nem biztos, hogy olyan reálos agyam van. Úgy szokott lenni, hogy teljesen megértem az anyagot órán, de a dolgozataim pedig mégis rosszak. (Ez miért van?) :(


Köszi előre is mindenkinek! :)



2018. okt. 29. 21:29
 1/4 anonim ***** válasza:
A tananyag megértésteséből még nem következik az hogy hibátlan dolgozatot fogsz írni. Gondolj csak bele: ha pl. gitártanarhoz járnál, aki elmondja hogyan kell játszani a gitáron és megerted, attól még nem fogsz másnap gitározni tudni. :D Gyakorolni kell mellette sokat, hogy rutinod legyen. Hajrá!
2018. okt. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Úgy is van, ahogy az előző írja! A matekban elméletben csak a megoldási módszert tanulod meg, de ahhoz, hogy felismerd, mikor melyik módszert kell használnod, ahhoz rengeteg gyakorlás szükséges. Bonyolultabb függvényeknél pl. nagyon sokat segít, ha előre tudod, hogy ha úgy állsz neki, akkor a végefelé olyan alak fog kijönni, amivel nem tudsz mit kezdeni majd, ezért inkább a másik módszerrel célszerű nekiállni. Ha ezt nem gyakorlod, akkor kijön a végefelé a rossz alak, megakadsz és kapod az elégteleneket.
2018. nov. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pontosan ez a szitu, nagyon jól leírtad. Köszönöm szépen!
2018. nov. 1. 18:19
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is informatika szakos voltam középiskolában, idén májusban érettségiztem 4-esre középszinten matekból, és emelt érettségiztem informatikából ahol 1 pont kellett volna az 5-öshöz.


Felvettek az egyetemre gazdaságinformatikára. Ugyan azt a matekot tanulom mint a mérnökinfósok és proginfósok, és meg kell mondjam, nem tudom hogy hogy fogom teljesíteni a matekot. Kb úgy képzeld el az ugrást, mintha oviból egyből mennél a gimibe. Nagyon nehéz és sok az anyag. Itt nem lehet számológépet sem használni, pl. tudni kell fejből a szögek szinuszait,koszinuszait. És olyan dolgokat, amiknél teljesen természetes volt középiskolában, hogy számológépet kell hozzá használni. Olyan nehéz, hogy hiába szánok rá sok időt otthon, járok el magántanárhoz, és bejárok az előadásokra is (ahova amúgy nem lenne kötelező), még így sem megy. És nem csak nekem nem. Nemrég írtunk egy ZH-t analízisből. Ez a 2 havi matek anyag amiből írtunk annyi amennyit 2 év alatt vettünk gimiben. És ez még csak aláírásért megy, ha nem sikerül a ZH vizsgáni sem mehetsz. Ha átmész a ZH-n vizsgázni mehetsz, ami kb olyan nehéz és sok anyag mint az érettségi és ott is ugyanúgy megbukhatsz és bukod a tárgyat. Ha szerencséd van felveheted februárban, ha nem akkor csak szeptemberben és emiatt több évet csúszol, nem szerzel diplomát. Ja és ha állami támogatotton vagy átraknak fizetősre, mert jó átlagot kell elérni, hogy fizesse az állam a tanulmányaid. Ha átraknak fizetősre akkor több 100 ezret kell fizetni szemeszterenként, ha kiiratkozol akkor is kell fizetni több 100 ezret mert kifizetteti az állam veled a képzésed felét (amit eddig elvégeztél).


Én nagyon erősen gondolkozom, hogy átmegyek egy OKJ-re, a semminél többet ér, és legalább biztosan elvégzem, és nem kell érte fizetni semmit.


Jól gondold meg, hogy ilyen matektudással infós szakra jössz-e, mert nagyon nehéz. Ha mégis úgy döntesz, hogy menni akarsz, akkor az üzemmérnök-informatikus szakot ajánlom, mert itt van a legkevesebb/lebutítottabb matek az összes infós szak közül.

2018. nov. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!