Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van olyan szak ahol nem kell...

Van olyan szak ahol nem kell nagyon a matek és meg lehet élni belőle?

Figyelt kérdés
8.as vagyok, nyakamon a pályaválasztás. 3mas vagyok matekból. Logisztikus és a közgazdász is érdekel de azt mondták ahhoz nagyon kell a matek és gyenge vagyok hozzá és most kicsit megfutamodtam

2018. okt. 30. 13:17
 1/6 anonim ***** válasza:
36%

Még fiatal vagy, bőven van időd dönteni. :)


Én sosem voltam lángész reáltárgyakból, viszont imádom a biológiát, mindig is emberekkel akartam foglalkozni, így pszichológus leszek.


Nem fogok annyit keresni, mint a villamosmérnök barátnőm, de csak az számít, hogy szeretem, és azért meg is lehet belőle élni. Viszont életen át tartó képzést igényel, folyamatosan fejlődni kell, illetve új irányokat tanulni. Aki nem teszi, szerintem könnyebben kiég.


Reál része ennek is van bőven, a biológián hasalnak el a legtöbben, ami nem könnyű.


Közgazdásznak tanulnak ismerőseim, túl lehet élni a matekot, mert nics más választásuk. Diákok vállalnak is oktatást feltehetően diákbarát áron, ha annyira nem menne, és egyetemen többször is lehet próbálkozni a vizsgával, az sem tragèdia ha csúszol egy évet.


Elárulom neked, a reál szakok többsége annyira kemény, főleg Pesten, hogy csúszással végzi el a 90%-uk.


Egy vidéki egyetemen talán kevésbé szigorúak, lsd. pécsi orvosi vs. SOTE. Azért szerintem elég látványos a különbség, viszont értelemszerűen mindkét suliban sokat kell tanulni.

2018. okt. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10%
Burkoló, bádogos
2018. okt. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
70%
8.-ban nem kell pályát választani. És nem is szabad.
2018. okt. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3.: úgy értettem irányt hogy merre szeretnék továbbtanulni.
2018. okt. 30. 20:34
 5/6 dq ***** válasza:
73%

Hát a mérnökön meg a közgázon kívül lényegében minden.


(Egyébként sokan vannak, akik általános iskola 8-ban mondjuk alig tudnak összeadni, de aztán később összekapják magukat, szóval nem kell feladni a közgázat sem. Persze nem ez a jellemző.)


Szóval egy általános listát keress, amin az összes munka rajta van.

Mondjuk

[link] (itt a műszaki meg a természettudomány ugye kilőve)

[link]


Tipikusan az informatikához köthetők népszerűek most (web- vagy appfejlesztő, rendszerüzemeltető, teszter, stb stb)

2018. okt. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%

Logisztikai mérnökin tanulok, és hiába hangzik a neve lightosan, itt is van ugyanannyi matek mint a többi mérnöki szakon, hisz egy kurzusban vagyok a gépészekkel, járművesekkel. Ezenkívül rengeteg fizika, mechanika :) Műszaki ábrázolásos tárgyakból kevesebb van, mint a gépészeknek, de ami van, azt velük tanultuk. Programozásba viszont csak belekóstoltunk. A szakmai tárgyaknál is szükség van a matekra, fizikára: rakományrögzítés, halmazolás, igénybevételek stb. számítása

Jó tanács: aminek ott van a végén, hogy “-mérnöki”, az első 2-3 félév kőkemény mérnöki tárgyak (matek, fizika, kémia (anyag ismeret inkább), mechanika, informatika, műábra..)

Közgázról csak annyit tudok nyilatkozni, hogy a Közgázos tárgyaimon is sokat kellett számolni :) Matek oda is kelleni fog rendesen, de legalább fizika nem :)

21L

2018. nov. 9. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!