Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Volt veled olyan, hogy vonzott...

Volt veled olyan, hogy vonzott egy bölcsész szak, de nem oda mentél mert nem lehet belőle megélni?

Figyelt kérdés
Melyik szak volt az? Végül mire mentél "helyette"? Utólag elégedett vagy a döntéseddel?

2018. júl. 16. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Igen.

Vagyis valahol a másik szak is vonzott (és két hozzá közelebb álló szak is - eü.-s). Végül az eü.-s szakok mellett döntöttem, oda is adtam be a felvételit mert mindenkitől azt hallottam, hogy bölcsész diplomával nem (nagyon) lehet megélni. Természetesen utána megbántam de nagyon! Töröltem a jelentkezéseket de pótjelentkezés nem volt arra a szakra ahova szerettem volna menni. Így halasztottam egy évet és az éven beadtam arra a szakra. :) nagyon úgy tűnik, hogy a pontom is meglesz.


Szerintem bölcsész diplomával is lehet jól keresni ha jól variálja össze az ember vagy éppen egy 'jobb' szakkal is lehet keveset keresni. Véleményem szeribt ez teljesen helyzet és személyiség függő, hogy te abból majd mit tudsz kihozni mert vannak alternativák is!

2018. júl. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon sokáig magyar szakra akartam menni, de nem tudtam, hogy mit kezdjek vele. Tanár semmiképp sem lettem volna, egy ideig a fordítással/tolmácsolással akartam foglalkozni, mert érdekeltek a nyelvek, de aztán egy egészségügyi probléma által előidézett lelki gond miatt nem ezt jelöltem meg, és nem bántam meg, annak ellenére, hogy még csak 2 hónap múlva fogom elkezdeni ezt a szakot. Végre rájöttem, hogy ez motivál, ez iránt vagyok igazán elhivatott. Csecsemő- és kisgyermeknevelő szak egyébként.
2018. júl. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%
Igen. Pszichológus szerettem volna lenni, végül reál pályán végeztem. És most, felnőtt fejjel járok bölcsész karra, mert rájöttem, hogy nem akarom úgy leélni az életem, hogy olyasmit csinálok, amiben nincs benne a szívem.
2018. júl. 16. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%
Igen volt, de szerencsére nem arra adtam be a jelentkezést. Szép dolog olyat tanulni amit szeret az ember, de nem volt kedvem utána mèg kb 40 évig nyomorogni. Jól döntöttem. Igen, el lehet helyezkedni bölcsész szakkal is, csak nem mindegy hogy keresel vele nettó 120 ezret vagy màs végzettségel 390et. Persze nettóban ez is.
2018. júl. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Van 1-2 bölcsész szak ami vonz, de valószínüleg mérnők szakra fogok menni a jobb kereseti lehetőségek miatt.
2018. júl. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Általában milyen bölcsész-szakokat találtok vonzónak?
2018. júl. 17. 11:22
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem a nyelvek és a pszicholóhia tetszik
2018. júl. 19. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
Könyvtáros. :) Tudásmenedzsment + számtech tárgyak, szerintem ezzel el is lehet helyezkedni. Angoltudással meg főleg, a cégek nettó 300 körül fizetnek.
2018. aug. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én pszichológus leszek, de vonzott a biológia szak és a tanári is. Nem bántam meg a döntésem.

Nagyon nehéz a biosz, és nem hiszem, hogy többet fizetnek, mint a pszichológusoknak, illetve mindkét szakmára igaz, hogy nem mindegy, miben és hol helyezkedik el az ember.

Meg persze évek kérdése feljebb kerülni a ranglétrán.

2018. okt. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!