Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elkezdtem egy szakot, viszont...

Elkezdtem egy szakot, viszont nem látom benne a jövőt. Hagyjam ott félévkor vagy 20 évesen már ne is gondolkozzak ilyenen?

Figyelt kérdés
Nem is mondom milyen szak, mert csak a büfészakos válaszok jönnének... Máshogy képzeltem el mikor eldöntöttem, hogy idejövök, egyáltalán nem tudom már ebben elképzelni magam...Nem vagyok jó matekból/fizikából, viszont nagyon érdekelne pl a belsőépítészet, beső tervező szak. Valami olyat szeretnék tanulni, amiben biztos lehetek, hogy munkát kapok. Mit gondoltok?

2018. nov. 1. 11:51
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Miért, mi van 20 évesen? Cirka 60 éved van hátra. Nem éri meg váltani?
2018. nov. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy elhivatott a szak iránt, akkor az időd, energiád és az állami féléveid pazarolod. Matekból és fizikából tudsz tanártól segítséget kérni. Válts, ha ez nem motivál, hosszú távon jobban megéri az, ami érdekel.
2018. nov. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
20%
Ne álmodozz, minden szaknál ugyanezt fogod érezni, a felsőoktatásban kétféle ember van, az egyik, aki állandóan agyal, a másik, aki megcsinálja. Nem mondom, hogy ne válts értelmesebbre, de a megváltás ugyanúgy nem lesz meg, max. jobbak lesznek az elhelyezkedési lehetőségeid idővel.
2018. nov. 1. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik, akkor mindenképpen válts. Semmi értelme nincsen időt, energiát és pénzt ölni valami olyasmibe, amiben nem látod a jövődet és nem érdekel, nem tetszik. Én is így jártam és szerencsére még időben észbe kaptam és ott is hagytam azt a szakot. Mindenkitől kaptam az okoskodást, hogy gyenge vagy, nem vagy egyetemre való, ha ez nem megy akkor a többit se fogod megcsinálni, úgysem fog tetszeni a többi sem, csak hisztizel, nem lesz diplomád stb.... azóta a mestert csinálom és imádom ezt a szakot. Én mondjuk 18 éves voltam, szóval fiatalabb, de szerintem 20 évesen sem vagy lekésve semmiről, még bőven fiatal vagy és csomó lehetőséged van.
2018. nov. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!