Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 22 évesen még van értelme...

22 évesen még van értelme nappali egyetemre menni vagy inkább levelező/távoktatásban gondolkozzak?

Figyelt kérdés

Nappalin duális képzésre mennék, hogy továbbra is magamnak tudjam fizetni a dolgaimat (a lakás, ahol lakom a szüleimé, de pénzt nem kérek tőlük semmire). De ugye oda nem 100%, hogy bejutnék (a céghez), mert mindig sok a jelentkező kevés helyre. Akkor is dolgoznék mellette, csak nem tudom, mennyire lehet összeegyeztetni.

Levelező/távoktatás formában viszont nincs állami és 200+ a tandíj félévente.

BGE pénzügy-számvitelről van szó.

Személyes tapasztalatok érdekelnének :)

Köszönöm előre is a válaszokat!


2018. jan. 7. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:
96%

Egyetemre mindig van értelme menni, ha olyan szakra mész, ami érdekel. Én 20 éves leszek, amikor érettségizek májusban, ősszel megyek egyetemre, 3 éves képzés lesz.


Ha megvan hozzá a pontod, akkor nappalira menj.

2018. jan. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

21 évesen mentem nappali képzésre.

Sima nappali tagozat mellé te nem teszel be normál munkaidős állást, az már biztos.

Marad a diákmeló, bár azzal sem könnyű, ha nem a kettes a cél mindenből.


Bár ha alapból megvan államira a pontod, nem lehetsz egy rossz képességű személy, szóval a diákmunka mehet mellette.

2018. jan. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan pontod államira, akkor inkább BCE-t választanám, mivel lazább a tanterv, ott könnyebben tudnál dolgozni mellette. Persze BGE-n is megoldható, vannak gyakorlatok, amikre nem kell bejárni, de van, hogy ezt nem mondják meg nyíltan, van, hogy tanárfüggő. Valamint lesz 3 félév idegennyelv, ami heti 2 gyakorlatot jelent, ami iszonyat sok időt elvesz és semmi értelme nincs. Szóval ha van olyan nyelvtudásod, akkor leraknék egy felsőfokút vagy szaknyelvi középfokút és akkor kérhetsz felmentést az óralátogatás alól, persze vizsgázni ettől még ugyanúgy kell, de azt bárki megírja egy középszintű tudással is.
2018. jan. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Van felsőfokúm, még friss is, úgyhogy köszi a tippet! :)

BCE-re jártam egy évet, de sajnos nem jött be, sokkal gyakorlatiasabb képzést szeretnék, azért döntöttem most a BGE mellett.

2018. jan. 8. 01:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!