Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi legyek, pszichológia,...

Mi legyek, pszichológia, angol nyelvtudás?

Figyelt kérdés

Sziasztok! "Mi legyek a nagy leszek?" XD

Lassan be kell jelölnöm, hogy melyik egyetemre szeretnék menni, ebben szeretnék segítséget kérni.

Angolt több, mint 10 éve tanulok (angol spec.-es általános iskola, gimnázium) , felsőfokú nyelvvizsgával is rendelkezem. Viszont nem tartom magamat kifejezetten jónak.

Német nyelvet 4 éve tanulok (több-kevesebb sikerrel). A biziben évente kb. 2 négyes becsúszott, a többi ötös.

Valamint érdekel a pszichológia. Viszont azt veszem észre, hogy manapság egyre több korombeli lányt foglalkoztat ez a szakma, attól tartok, hogy a közeljövőben túltelített lesz.

Úgy gondolom, hogy nyelvekkel eredményesebben el tudnék helyezkedni.

A érettségit a túlizgulásom miatt biztosan el fogom rontani, szóval nem várok kimagasló pontokat XD


Esetleg tudnátok nekem valami egyetemet/ felsőoktatási intézményt/ szakmát ajánlani/ útmutatást adni?


Előre is nagyon szépen köszönöm a segítséget!



2018. nov. 1. 15:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
A pszichológia már most túltelített. Reál dolgokkal hogy állsz? Azokat éri meg igazán tanulni.
2018. nov. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ne hallgass az elsőre. A pszichológia egy remek szakma, nagy dolgokat lehet elérni vele, ha tényleg jó szakember vagy. Persze ehhez elhivatottság és sok befektett idő szükséges. Viszont a ponthatárok magasak, úgyhogy akkor arra rá kéne hajtani.
2018. nov. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Méghogy túltelített a pszichológia? Pszichológusokból hiány van és még nagyon sokáig lesz is! Szerény becslések szerint is bármely időpillanatban az emberek 10%-a, azaz Magyarországon 1 millió ember lelkibeteg, s erre van nagyjából 10 ezer pszichológus, azaz minden pszichológusra jut 100 potenciális páciens, ami nyilván elláthatatlan. Legalább háromszor ennyi pszichológusra volna szükség! Épp azért tud jelenleg egy klinikai pszichológus 8-10 ezer forintot elkérni egy óráért, mert a kínálathoz képest hatalmas a kereslet, s ez felnyomja az óradíjakat, s aki nem tudja megfizetni, az kimarad az ellátásból és szenved. Ha tehetséges vagy, biztos karrier áll előtted pszichológusként, efelől ne legyen kétséged.
2018. nov. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Viszont akikkel beszéltem, zömük úgy vélte, hogy eizikós egy szakma. Hallották/pazichológus mondta neki(k), hogy sokan akik ilyen munkát vállalnak maguk is lelki betegek lesznek. Ettől félek én is.


Angol irányban tudtok segíteni?

2018. nov. 2. 08:33
 5/13 A kérdező kommentje:
*rizikós
2018. nov. 2. 08:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass az ismerőseidre, nincsenek képben. Én jó néhány pszichológust ismertem az életemben, s egyikük sem volt lelkibeteg, sőt! A klinikai pszichológusok hatalmas többsége megtanulja, hogy amikor a páciens kilép az ajtón, a problémáit is magával viszi a következő találkozásig. Ezt a technikát az ép lelkű emberek általában el tudják sajátítani. Semmivel sem megterhelőbb lelkileg pszichológusnak lenni, mint mondjuk orvosnak vagy nővérnek. Ráadásul nemcsak klinikai pszichológia létezik: lehetsz reklámpszichológus, munka- és szervezetpszichológus, gyermekpszichológus, egészségpszichológus, s még annyi minden. Vagyis ha nem bírod a lelkibetegek terápiáját, rengeteg váltási lehetőséged marad a szakmán belül is.


Régebben egy nyelvet jól tudni külön szakma volt, most már nem az. Rengetegen beszélnek jól angolul a más végzettségük mellett; önmagában a nyelv édeskevés a munkaerőpiacon. A fordítói és a tolmácsi pálya rettentően telített, szinte lehetetlen ezzel egy kezdőnek a munkaerőpiacra belépni. Így marad az angoltanárkodás, de arra készülj fel, hogy ebből nem fog felvetni a pénz, sem magántanárként, sem nyelviskolában, sem iskolában. Magántanárként maximum 4-5 ezret tudsz egy óráért elkérni, és ugye a tanítványok mind munka vagy iskola után jönnének 3 és 7 között, azaz egy nap maximum 4 tanítványt tudsz fogadni, ezzel nem tudsz napi 8 órát kitölteni. Arra pedig ne is gondolj, hogy napközbeni iskolai tanárkodás után fogadsz majd magántanítványokat, mert az iskolában a diákjaid úgy le fognak fárasztani, hogy belegebedsz az esti pluszmunkába. Egy ismerősöm nyelvtanár volt, onnan tudom ezt. Szóval akárhogy is próbálod, az angollal önmagában anyagilag nem fogsz túl jól járni, mert igazából csak tanárkodni lehet vele, ami nem jelent jó jövedemet. Ha ennek ellenére ezt választod, akkor legalább ne angliszikára menj, hanem válassz szakpárt hozzá és két szakos tanárképzésre iratkozz be.


Én még egyszer megfontolnám a pszichológiát a helyedben: nagyon sok sikerélményt adhat ez a pálya, és egy klinikai pszichológus óradíja a nyelvtanárokénak a kétszerese. Ha nyelvtanárnak mész és pár év után rájössz, hogy nem szereted, akkor nem sok váltási lehetőséged lesz a fentiek miatt. Meg leszel lőve 30 évesen, tanulhatsz egy teljesen új szakmát, család és gyerek mellett, miközben meg is kell élni. Ha viszont pszichológusnak mész, a szakmán belül is tudsz irányt váltani, egész életedben. A tanárok kb. egyharmada 8 éven belül kiég és elhagyja a pályát; ilyen statisztikát nem tudok a pszichológusokról, de én még pályaelhagyó pszichológusról nem hallottam, valószínűleg nincsenek sokan.

2018. nov. 2. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Belső hangodra hallgass, ami sorsod, életfeladatod, abban fogsz tudni érvényesülni, meg egyébként is amit érzel belülről, előbb-utóbb úgyis ott fogsz kikötni, csak maximum később, mert még leírsz egy ívet, mert még előtte elmész másfele, egy másik irányba. Meg még pl nézd itt végig az összes szakot: Szakkepesites.hu; meg csomó okj-nek van egyetemi/foszk megfelelője is, ami nagoyn hasonló; amúgy csak akkor kell átnézned, ha alapból , alapvetően nem nagyon van ötleted; belső megérzésed, hogy mi lennél szívesen. Szal fogsz tudni érvényesülni.
2018. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én is nyelvszak-pszichológia lehetőségeken filóztam eddig, de a véleményetek után inkább a pszichológia felé hajlok (amúgy is jobban érdekel), szóval én is köszönöm, hogy olvashattam a válaszaitokat. :D
2018. nov. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget! 😊

Utolsó válaszoló: esetleg annyit kérdezhetnék, hogy te melyik egyetem felé kacsintgatsz? :)

2018. nov. 5. 05:41
 10/13 anonim ***** válasza:

Tedd azt, amit jónak érzel bá$tya


És gyere el az NKE nyílt napra

2018. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!