Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy ne legyen bűntudatom...

Hogy ne legyen bűntudatom amiatt, hogy 21 éves koromra jöttem rá minek szeretnék tanulni?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy egyetemet és most váltani szeretnék, mert olyan szakon tanulok, amit nem szeretnék. Bűntudatom van, mert sok pénzbe voltam szüleimnek és most azon is agyalok, hogy egy teljesen új egyetemre megyek,mert ott jobb a képzés elvileg. Mindenképpen nappalin szeretném elvégezni. Anyáék szerintem azzal járnának a legjobban, mert akkor kapnak még családit, illetve én is szeretnék nappalis lenni. Nyáron pedig dolgozni.

Nem tudom hogy milyen lesz az emberek véleménye rólam. Én emiatt is aggódom, mert mindenki tudja, hogy hova járok/jártam. És ha még egy másik egyetemre is megyek.

25 éves leszek mire végzek, remélem csúszás nélkül.

A nővérem nagyon elitél emiatt. Mert ő azt mondja: kiskora óta tudta mit akar,kinézte a sulit, a szakot, felvették, elvégezte csúszás nélkül, mind az alap, mind a mesterképzést. És elhelyezkedett a szakmájában és most 24 éves. Én pedig ott leszek 25 évesen az egy diplomámmal, de olyan szakot választottam amivel úgy néz ki most, hogy el lehet helyezkedni. Csak nagyon bánt, hogy ezt mondja a saját testvérem és nem azt mondja : egy életed van, tedd azt amit szeretnél.



2018. nov. 4. 19:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, a nővéred gondolkozik rosszul, ha azt hiszi, hogy ez mindenkinél ilyen egyértelmű. Neki lényegében szerencséje volt, hogy így alakult a szakmai háttere (hogy kiskora óta tudta mi akar lenni). Ha ez döntés kérdése lenne, akkor nyilván mindenki így csinálná - de a saját bőrödön tapasztalod meg, hogy ez nem így van. Szóval emiatt ne legyen bűntudatod.


Ha úgy érzed váltani szeretnél, akkor mindenképp válts. Hogy mást mit szól hozzá ne érdekeljen (pár év múlva te is látni fogod, hogy teljesen jelentéktelen a dolog). Váltsd hasznodra ezt az időt (erasmus, nyelvtanulás, nyári diákmunka külföldön stb).

2018. nov. 4. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én idén végzek az alapszakkal, és jövő szeptembertől kezdek egy osztatlant, igaz, levelezőn. 23 vagyok, jó közelítéssel 30 leszek, mire végzek. Rengeteg csoporttársam van, aki a második, harmadik diplomáját csinálja most velem. Szerintem nem egy kirívó eset, hogy csak 20+ évesen jössz rá, mit szeretnél csinálni.

Amiatt ne legyen bűntudatod, hogy most jössz rá, mi szeretnél lenni. Ha pedig amiatt lenne, hogy ez esetleg megterhelő a szüleid számára, akkor inkább kezdj el dolgozni legalább részmunkaidőben, és levelezőn, távoktatáson végezd. Anyagilag jobban jártok vele, mint a családi pótlékkal.

2018. nov. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 28 évesen váltottam, de olyan nagyot, aminél nagyobbat nehezebb elképzelni. Akkor kezdtem el az egyetemet is. Hét év alatt behoztam a 10 éves lemaradást a karrierben, azaz 35 évesen már olyan helyen és pozícióban dolgoztam, mint azok, akik 18 évesen kezdték el az egyetemet.
2018. nov. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én évvesztes vagyok, ráadásul 5 osztályos gimibe járok, 20 leszek mire egyáltalán leérettségizek. :) nyugi, nem vagy elkésve
2018. nov. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!