Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jogosan van hatalmas bűntudatom?

Jogosan van hatalmas bűntudatom?

Figyelt kérdés

Le sikerült fényképezni hogy vizsgán mit kérdez a tanár. Kerestem is egy rendes tanárt, aki ilyennel. foglalkozik, de nagyon drágán, több, mint 15.000 Ft csinálta volna meg.

Ezért úgy döntöttem, hogy magam oldom meg, ami azt jelenti, hogy azóta kétszer megbuktam. Nagyon sajnálom, hogy ilyen zsugori voltam...


2018. jan. 19. 02:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ugyan nem teljesen értem, milyen vizsga és miben segített volna az a tanár, de két megjegyzésem van:

- az a tanár minden, csak nem "rendes", aki pénzért megír neked valamit.

- nem mindenki való a felsőoktatásba, és ezek a jelek. Tessék őket észlelni.

2018. jan. 19. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Magántanár, nyilván ki kell neki fizetni az óradíját. De legalább tuti jó lett volba.

Az, hogy bementem az első vizsgára, lefényképeztem a dogát, amit aztán visszaad mindig. Ha megoldatom egy tanárral, tuti jó lett volna, csak be kellett volna gyakorolni. De hát sajnáltam rá két fillért is.

Tudom, hogy csalás, de rengeten csinálják.

2018. jan. 19. 06:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól nem lesz kisebb csalás, hogy sokan csinálják. Ha rászorulnak, persze, hogy elkéri a pénzt érte.... 15ezer, nem mondom...

Hogy a kérdésedre válaszoljak, a bűntudatot a helyedben nem azért érezném, mert nem csaltam, hanem mert nem vagyok képes levizsgázni valamiből, és nem vagyok rá alkalmas. Az nagyon bántana.

2018. jan. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"nem mindenki való a felsőoktatásba, és ezek a jelek. Tessék őket észlelni."


Na ezért van annyi pánikrohamos, depressziós egyetemista...egy vizsgát sem szabad túlmisztifikálni...pont az ilyen felfogás miatt hánytak és sírtak felnőtt emberek római jog vizsga előtt/után.


Ami valljuk be vicces a példánál maradva, hiszen a római jog egy könnyű kis esti mese akár polgári eljárásjoghoz képest akár a kereskedelmi joghoz képest. De azért felfújják, hogy na ezen áll vagy bukik hogy valaki jogász lehet-e. erre aztán rágörcsölnek és még ha megtudnák tanulni se tudják :-) Egyébként volt csoporttársam harmadéven kilencedjére abszolválta a római jog alapvizsgát :-) Nem való felsőoktatásba? Komolyan? Most Bíró! Na akkor itt dőlt meg a nem való felsőoktatásba hülyeség!


Kérdező te meg tanulj és akkor sikerül!

2018. jan. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én csak azt nem értem, ha megvannak a kérdések, miért nem tudsz rájuk magadtól válaszokat találni az anyagban? Miért kéne ehhez fizetned valakinek? Nehogy már ennyi önállóság ne legyen benned... Ha nekem előre meglennének a kérdések minden vizsgámhoz, akkor soha nem lenne rosszabb jegyem az 5-ösnél, hiszen minden vizsgára maximálisan fel tudnék készülni ÖNÁLLÓAN.
2018. jan. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ja, de lehet hogy sz*r bíró! Ennyi. Kilencszer nekifutni azért talányos, még úgy is, hogy elismerem, hogy cefet nehéz a római jog. Hány olyan ember van valahol pozícióban, hogy átbukdácsolt, a kezébe nyomtak egy diplomát vagy érettségit, és munkája is lett, azóta ott okozza a károkat, mert valójában nem ért ahhoz, amit művel. Lásd, a sokat szidott tanárok közt.
2018. jan. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Matekról van szó. Nem tudom egyedül megoldani, kell a magyarázat is hozzá.
2018. jan. 19. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!