Orvosi egyetem?

Figyelt kérdés

Az orvosi egyetem 6 éves. Ebből öt év az, ami tényleges tanulás, vannak órák, előadások, stb., az utolsó év a szigorló év.


Na most az első 4 négy év tananyaga ténylegesen megvan kb. 7000 oldalnyi?


Azt hallottam, hogy az anatómia-sejt- szövettan blokk megvan 2-3 ezer oldal.

(Bár ha jól értesültem, akkor ez teszi ki főként az első 2 év tananyagának nagy részét, a biokémia, élettan, biofizika melett.)



2018. nov. 6. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Nekem a BME-n minden tárgyhoz tartozik 1-2 darab 150-250, néha ezer oldalas könyv, diasorok, ajánlott irodalmak, internetes anyagok. Az orvosi szakirodalom jóval nagyobb, rengeteg esete, ágazata van. Üdv az egyetemen, ez már nem pizsiparti. De ne félj, valójában fel se fog tűnni, hogy milyen sok olvasmány van, a kezdeti sokk után átáll rá az ember. Nem a mennyiség adja az igazi nehezét, hanem az olvasottak megértése. És egyetemen örül az ember, ha talál minél terjedelmesebb irodalmat, amiből tud tanulni.
2018. nov. 6. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Megszámoltam, harmadév végére cirka 7200 oldalnyi anyagon voltam túl, és ebben csak a könyvek vannak, az előadásanyagokat, egyéb jegyzeteket nem számoltam. Most vagyok negyedéves, 1 hét múlva még 300 oldallal gyarapszik ez a 7200. :)

Na de hozzá kell tennem, hogy nem mindenki tanul könyvből, mert nem feltétlen muszáj és én se tanultam mindig könyvből, míg mások esetleg igen. Szóval ez a szám több is, kevesebb is lehet.

2018. nov. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem bőven meghaladja :) Abból kiindulva hogy a Patológia könyv önmagában 1100 oldal.
2018. nov. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Mi értelme számolgatni? Komolyan valaki erre veri, vagy mi?

Első pár évben volt a fél évfolyam szokása, hogy egymásra halmozták a könyveiket, körbefotózták, felrakták a facebookra és sajnáltatták meg isteníttették maguk. Ezeken mindig jót röhögtem.


1. Bármilyen meglepő, hiába 1000 oldalas egy könyv, értelemszerűen nem szó szerint kell tudni az egészet, ugyanis ezek nem szövegkönyvek egy színházi előadáshoz. A lényeget kell megtanulni, ami jóval kevesebb, mint az össz terjedelem.


2. Ez is marha meglepő lesz: az anatómia tankönyvben pont ugyanazok vannak, mint az anatómia atlaszban, tehát nincs értelme külön számolni a kettőt. Az egyikbe szövegesen vannak leírva a dolgok, a másikban meg képekkel. De a latin nevek, amiket meg kell tanulni, ugyanazok ám...



3. Azért az orvosi tananyagában elég nagy átfedések vannak ám. Pl. a cukorbetegség le lesz írva a belgyógyászat tankönyvben is, meg egy jó része minden más tankönyvben is, ugyanis a cukorbetegségnek van neurológiai, sebészeti, szemészeti stb. vonatkozása is.

Ugyanígy pl. a sejtmembrán összetétele meg a transzoportfolyamatok is kb. 3 tárgynál jöttek elő....

2018. nov. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Érdekességből számoltam meg, és hogy pontos választ tudjak adni a kérdezőnek. Nem verem erre, nem sajnáltatom magam, szimpla fun fact volt, plusz azért hagy legyek már magamra egy kicsit büszke, ha már sikerült átrágni magam ennyi mindenen :) A fogalmazásodból ítélve inkább te vagy az, aki kicsit el van szállva magától és lesajnálja a többi medikus társát. Egyébként, amiket írtál valóban igazak, de ettől az oldalszámok érdemben nem változnak. Számtalan szempontot lehetne még figyelembe venni, betűméret, sorközök, hogy egyik másik téma gyakrabban, többféle verzióban előjön, hogy egyes oldalak csak képeket tartalmaznak, míg mások csak szöveget stb. de nem kell ennyire túlragozni, szerintem ezek magától értetődő dolgok.
2018. nov. 7. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
33%

Akinek nem inge, ne vegye magára. Mint írtam, első sorban azokról volt szó, akik körbefotózzák a könyveiket és facebookon villognak vele, hogy mekkora ászok.

Oké, sokat kell orvosin tanulni, szerintem ezt mindenki tudja, de felesleges úgy beállítani magát egyeseknek, mintha ő lenne a világmindenség királya, csak mert orvosin tanul. Azért zseninek nem kell hozzá lenni, hogy valaki elvégezze.

2018. nov. 7. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
5-ös én ezt semmi rossz indulatból vagy bármi negatívum miatt kérdeztem. Egyszerűen érdekel a szak.
2018. nov. 7. 20:10
 8/9 anonim ***** válasza:
23%
Hát érdekeljen. De ha érdekel, nem fullra mindegy, hogy majd 3000 ezer vagy 5000 oldalt kell megtanulni? De. És meg lehet tanulni, más is meg tudta már csinálni, szóval felesleges előre parázni.
2018. nov. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem sincs értelme oldalakat számolgatni, mert a fent említett okok miatt nem mérvadó. A tanulási folyamat egyszerűen nem így működik, hogy a tudásanyagot valami számmal ki lehet fejezni. De meg tudlak érteni kérdező, mert szerintem mindannyian voltunk ott ahol most te vagy, próbáltuk felfogni, mire adjuk a fejünket, de akármit mondtak az öregek, azt nem tudtuk elképzelni se, mert ilyen jellegű próbatételen nem estünk át azelőtt.


Aztán most, hogy benne élek, nem igazán tudnám elmagyarázni a gimis énemnek. Talán azt tudnám mondani, hogy próbára fog tenni és nagyon nehéz lesz, de nem kellenek emberfeletti képességek hozzá, csak nagyon keményen kell dolgozni, mert annak idején nekem is ez volt a legmegnyugtatóbb válasz. És hogy a igazából felvettek elsöprő többsége elvégzi.


Persze ez mind nem csak az orvosira igaz, hanem bármelyik nehezebb szakra.

2018. nov. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!