Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehet drága szakokon...

Hogyan lehet drága szakokon tanulni? A többi lent (légijármű-üzemeltető szakmérnök)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hogyan lehet drága szakon tanulni? Nekem például régi álmom hogy repülőgépekkel foglalkozzak, akár pilóta, akár szerelő, mind a kettő szak indul a debreceni egyetem műszaki karánál, de azonban csak önköltséges képzésben, amelyek azonban milliós tételek.

Gondolok itt például a légijármű-üzemeltető szakmérnöki képzésre, amelyik a felvi.hu szerint 16950000 Ft egy félév. (Tudom hogy ez szakmérnöki képzés, alapszakra épül, de tegyük fel, hogy meg van hozzá az előképzettségem)

[link]

Vagy például a Hivatásos repülőgép-vezetői alapképzés, amelynek most nem találom az oldalát, de ez a képzés is több millió forint/félév.

Hogyan lenne lehetséges itt tanulni, korlátozott anyagi feltételekkel?

Mások tapasztalatai is érdekelnek akik valami más, szintén "drágább" szakon tanultak, vagy végeztek.

Válaszotokat előre is köszönöm!



2018. nov. 7. 20:23
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat!

Jelenleg gépészmérnöknek tanulok. Csak nézegettem a további lehetőségeimet. De ez tényleg álmom volt, csak lemondtam róla. A szakmai gyakorlati helyemen meg rátaláltam egy jó közösségre, és most meg nem szeretnék elindulni másik irányba. (Ha nem jönne össze, akkor lehet megpróbálnám).

Ezt a szakot igazából csak hobby célból nézegettem, mert drónozok is, távirányítós repülőzök is, hátha egy magasabb szintre tudnám emelni ezt a hobbyt.

A diákhitellel meg azért van bajom, mert még nem jártam utána a részleteinek, de így egybe kimondva soknak tűnik mindkét összeg.

A nagygépes karriernek se néztem még utána, de biztos van abból is többféle. Csak laikusként azt gondolom, hogy sokat repülnek, távol vannak, ami nekem családrombolónak tűnik, mivel később szeretnék azt is. (De ha ez is olyan mint például a kamionsofőr, akkor ott is vannak olyanok akik rövidebb utakra mennek, akik nem vállalják a több hetes utakat)

Utánaolvastam a diákhitelnek míg írtam a kommentet, itt valami minimálbér meg átlagbér 6-8-9%-a, ami meg nem hangzik soknak, mellette akár maradna is a megélhetésre, de akkor nagyjából pár évig ennyivel kevesebb lenne a fizetésem. Ezt jól értelmezem?

Valamint elolvastam a legalsó részt az általam linkelt oldalon, a Tandíj: 33 900 000 Ft/fő/képzés. Most nem idézem ide be ha nem baj, mert hosszú lenne, de ott alul leírja ha valakit érdekelne.

És köszönöm szépen még egyszer a biztató jellegű hozzászólásodat! :D

2018. nov. 11. 19:05
 12/16 anonim ***** válasza:

Esetleg még a szabadidőről infomációt a 3. kommentemnél olvashatsz.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


Úgy döntesz, ahogy jónak látod, csak azt nem szeretném, hogy az esetleges infó hiány, vagy félreinformálódás miatt mondj le róla.

Ha pedig a fizetés aggasztana, a WizzAir-nél a kezdőfizetés kb. nettó 600k, persze ebből még nagyjából 3 évig fizetsz 100k-t a type rating miatt, 2 év után 900k, és körülbelül 4-4,5 év után, mire meg lesz a 3500 repült órád, mehetsz kapitánynak és nagyjából nettó 1,5millió és aztán évente növekszik.

2018. nov. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm az újabb információkat, nagyon hasznosak voltak!

A fizetés az nem aggasztott, de köszönöm, mégis azért jó nagyjából képbe lenni.

Már csak a diákhitelnek olvasok még utána hogy mi fán terem.

Amúgy te pilóta vagy, hogy ennyire értel a témához? :D

2018. nov. 11. 22:33
 14/16 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy segíthetek! Nem vagyok pilóta, viszont annak készülök és e-miatt sok infót gyűjtögettem össze, amit örülök, ha megoszthatok. :)
2018. nov. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Á, értem. Köszönöm szépen még egyszer hogy leírtad ezeket. És te a diákhitelt fogod választani, vagy választottad?
2018. nov. 17. 20:24
 16/16 anonim ***** válasza:
Még 2,5 évem van és igen, mivel máshogy nem igazán tudnám finanszírozni a több mint 16 milliós képzést.
2018. nov. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!