Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt történelem és emelt...

Emelt történelem és emelt német érettségi milyen szakokhoz jó?

Figyelt kérdés
Ezekből fogok idén érettségit tenni és olyan egyetemet szeretnék amihez ezek kellenek.(pontduplázással)
2018. nov. 9. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Töri-Német szakos tanár. Idegenvezető.
2018. nov. 9. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Akár jogász, akár német-töri tanár.
2018. nov. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

Gyere jogásznak :)


De egy jó tanács: hacsak nem kell kifejezetten emelt töri,vagy nem vagy rosszban a tanároddal, jobban jársz ha elfelejted. Ha lehet pótolni egy emelt nyelvvel, menj abból, akkor is ha nem lesz 90%. Egy 80 körüli emelt nyelvvel és egy 90 körüli közép törivel jobban jársz mint egy 80 körüli emelt nyelvvel és egy 60 körüli emelt törivel.

Én végig kitűnő voltam töriből, az osztály egyik legjobbja, és mégis, nem voltam a toppon a töri érettségin, az írásbeli 56% lett, a szóbeli 92, és összesítve 68. Emelt angol 85 lett, de volt egy évvel korábbról egy 99 közép angol, így azt vittem. Utána megnéztem a közép törit, simán meglett volna 90 fölött, saját tanárnál főleg. Így egyszerű belátni, hogy egy 85 emelt nyelv és 90 közép töri jobb mint egy bármilyen emelt nyelv és 68 emelt töri. :D


Tudom, bonyolultnak hangzik, de főleg így utólag könnyebb átlátni az egészet. És sajnos ez csak taktika, hogyan jársz jobban. Ha kell segítség írj nyugodtan, szívesen segítek bármiben :)

2018. nov. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#2 vagyok.

Nekem is 2 nyelvi emeltem van, 78% és 87%. A törim 90% közepen, nem mertem én sem emeltezni.:D

2018. nov. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Gazdasági szakokra is be tudod számítani, pl. gazd. és men. vagy nemzetközi gazdálkodás, ezenkívűl társadalomtudományi szakokra is pl.nemzetközi tanulmányokra meg kommunikáció és médiatudományra is jó.
2019. febr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!