Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha diszkalkuliás vagyok,...

Ha diszkalkuliás vagyok, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Diszkalkuliás vagyok, de nem kaptam meg a felmentést matematikából. Járok külön tanárhoz+ a kollégiumban is kapok korrepetálást, és még így sincs meg a kettes, akárhogyan is szeretném. 9.-es vagyok, gimnáziumi osztályba járok. A többi tantárggyal nincs gond.

Ennek ellenére szeretnék majd egyetemen tanulni, a többi tanárom azt mondja, hogy próbáljam meg szakközépbe. De félek, hogy a matematika miatt nem fog sikerülni az erettségi, és vége az életemnek.

Nem szeretnék szakmát tanulni, mert nincs olyan ami érdekelne, és nagy kár lenne azért az életemet elcseszni, mert matekból nem vagyok tehetséges.

Hogyan tovább?



2018. nov. 10. 19:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Már pedig ha annyira nem megy és nem is színleled, hanem valóban küszködsz vele meg kéne adniuk. Így meg amit leírtál elég meredek. De én is az vagyok szóval a diszkalkuliával nem vagy egyedül :) Olyan hülye vagyok matekból mint a segg, de már félig-meddig dolgozgatok és helyt állok idáig. Engem általánosba mentettek fel annak idején jó rég volt már, de én is voltam annyi korrepetáláson meg vizsgálatokon, hogy egyértelműen megállapították és megadták. Egyetemes tovább tanulással kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, de szakmák terén szerencsére vannak olyan képzések ahol helyt lehet állni matek nélkül, vagy minimális matekkal. Nyilván nem matekos szakmákól van szó. Érettségi meg úgy elég kemény lesz szerintem, mert én már csak tudom magamról, ha nem lett volna felmentésem esélytelen, hogy leérettségizzek annak idején... Mivel full humán beállítottságú vagyok tanulmányi téren, bár most reálos műszaki téren vagyok, de nem kell matekozgatni benne, így nincs gáz egyenlőre.
2018. nov. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Milyen indoklást, szakvéleményt kaptál?
2018. nov. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Azt a szakvéleményt kaptam, hogy ,,nincsen intelligenciám"
2018. nov. 10. 19:59
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

matekmindenkinek.hu


Egyébként az érettségi egy vicc. Én volt, hogy félévkor buktam matekból, és az egész gimi alatt végig 2-es voltam belőle év végén. Az érettségim 4-es lett (61%). Még az is elérte a 2-est, aki be se járt az órákra és segg hülye volt matekból (buktatták meg többször is év végén és csak a tanár jóindulata miatt nem kellett évet ismételnie). Ki kell csapni a 4jegyű függvénytáblát, és minden anyagrészhez kikeresed a képleteket. Kimásolod és behelyettesítesz.


Humán beállítottsággal magyar, töri szakos tanár, jogász, nyelvtanár lehetsz.

2018. nov. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Akkor az orvosin ne is gondolkozzak?
2018. nov. 13. 17:29
 6/13 anonim ***** válasza:
72%
Az orvosi egyetemen is kell számolgatni! Első évben kémiából (titrálás, sztöchiometria képletek stb). Szóval én nem javaslom.
2018. nov. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
30%

Sok-sok gyakorlás kell. A hanyag hozzáálláson viszont nagyon nehezzen vagy egyáltalán nem lehet segíteni. Ha matematikából még a 9.-es osztályos anyagot sem tudja teljesíteni, akkor a hozzáállásával van a probléma, ill. a legelemibb matematikai ismeretei hiányoznak.


Nem tudom, most pontosan melyik témakörnél tartanak matematikából, de nem létezik, hogy kellő szorgalommal ne értse meg és ne tudná elsajátítani.


Ha akarja, írja le hogy mit nem ért, és ezen a honlapon is szoktunk segíteni a megértésben. Persze saját magában kell hogy eldöntse, hogy Ön ezt meg szeretné érteni, és ne úgy álljon hozzá hogy "én ezt úgysem értem". Agyban kell eldőlni a dolgoknak, és nyitottan kell állnia az új ismeretek elé.

2018. nov. 24. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Gondolom matek tanár vagy. Lol.

Mint írtam a kérdésben is, hogy járok korrepetálásra és a kollégiumban is kapok segítséget, de még így sem megy. Szóval, kösz a semmit!

De ha még a kérdést sem vagy hajlandó értelmezni, akkor kérlel ne kommentálj!!!

2018. nov. 25. 01:43
 9/13 A kérdező kommentje:
kérlek*
2018. nov. 25. 01:44
 10/13 anonim ***** válasza:
29%

Ne a válaszolókat kritizálja! Ha ilyen sok segítséget kap, akkor nyilvánvaló hogy magában nincs meg az akarat. A magántanár sem tud segíteni a lustaságán, még ha a szülei oly gazdagok is. Ilyen hozzáállással nem túl fényes jövő elé néz.

Voltaképp egyértelműen maga azt várta, hogy felmentsék indok nélkül. Szálljon magába, és vegye észre, hogy a világ nem maga körül forog.

2018. nov. 25. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!