Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ganf felvételi van esélyem?

Szaurusz2012 kérdése:

Ganf felvételi van esélyem?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne ha én szeretnék szoftverfejlesztő lenni es ezt a ganfon szeretném elvégezni. láttam, hogy ma (persze évente változik)241 pontal vesznek fel. Ha én éretségin képes leszek 3-4-5-t szerezni persze minden áron a 4-esekre pályázok akkor tegyuk fel full 3-as vagyok amit ketlek mert nem vagyok olyan tanuló, de ha 3-asaim vannak es van egy kozepfokú angolom van dizlexiám(ami ugye vagy plusz pont vagy több idő) es ha még igy se vennének fel akkor a +30 pontért megcsinálnám a szakmát. Ez elméletileg elég lenne? Igazábol a pontozát nem tudom hogy megy tehát ha van egy 4-esem éretségin akkor mi alapján kapok pontot? Mert gondolom nem 4 pontot ér.

2018. nov. 15. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:

HAGYOMÁNYOS MÓDSZER:


-magyar, matek, töri, egy nyelv, természettudományos tárgy (fizika/kémia/biológia/földrajz)-ból szerezhető: max 100 pont (50-50 évente, mindegy tantárgy 10 pontot ér, tehát ha 5ös vagy akkor 10 pont, ha 4es akkor 8, így tovább)


-érettségi vizsgák százalékeredményeinek átlaga: max 100 pont (összeadnak mindent és elosztják 5-tel :D)


-az egyetem által megjelölt két felvételi tantárgy érettségi százalékainak összege: max 200 pont (pl. ha a kért tárgyak irodalom és angol, akkor egy 80%-os irodalommal és egy 80%-os angollal 160 pontod lesz)


-pluszpontok (jelenlegi állás szerint): középfokú nyelvvizsga 28 pont, 2 középfokú nyelvvizsga 50 pont, felsőfokú nyelvvizsga 40 pont, emelt érettségi 40 pont, ezek mellett kiemelkedő sporteredmény, hátrányos helyzet, blah blah nézz utána ha gondolod)



DUPLÁZÓS MÓDSZER:


Fogod az előbbiekben is szereplő két egyetem által kért tantárgyat és az érettségin elért százalékaidat megduplázod.


Elvileg ez a nehezebb módszer, de ha géniusz vagy 2 tárgyból és tudsz 90% felettit produkálni belőlük, akár jövedelmező is lehet.


Pluszpontok természetesen ehez is adódnak (okj, nyelvvizsga).

2018. nov. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Most láom, hogy csak FOSZK-ra mennél. Akkor nem kell olyan hú de jó 90% feletti érettségi. 241 pontot pl összeszedhetsz egy 60%-os matek meg egy 61%-os informatika érettségivel, és a többi tárgyból meg elég a 2-es (azokat nem nézik).
2018. nov. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Először is nagyon szépen köszönöm az idődet, hogy ezt leirtad es azt is ,hogy ilyen részletesen. Konkrétan az utolsó válaszod segített a legtöbbet de egyébként mivel 9.-es vagyok ezért nem biztos hogy erre fogok minden áron menni. De viszont ha valami erösebbet nézek ki akkor sok segítséget adtál ahhoz hiszen az első válaszod erről szólt. (Bocsi a hibákért felmentésem is van helyes írásból) viszont még hallotam ilyet, hogy 2020 tol megemelik a ponthatárokat és emelt éretségi kell a felső oktatáshoz... ez nem tudom mennyire igaz de ha hallotál ilyet akkor eltudnád magyarázni nekem hogy ez mivel jár ? Vagy esetleg más kedves felhasználó?
2018. nov. 15. 16:49
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem emelik meg a ponthatárokat 2020-tól, hanem kötelező lesz a felvételihez:


1.) Legalább 1 darab Emelt szintű érettségi

2.) Egy darab legalább Középfokú Nyelvvizsga


[link]

2018. nov. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :D
2018. dec. 6. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!