Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tankötelezettség meddig szól?

Tankötelezettség meddig szól?

Figyelt kérdés
A kislányom 15éves múlott, úgy tudom 16éves kortól már nem tankötelezett. Jövő októberben lesz 16éves de úgy néz ki nyáron el költöznénk és ezért iskolát is váltanánk. Nem nagyon szeretnék szaladgálni 200km-eket egyik suliból a másikba aztán vissza, ezért ha be tölti a 16életévét akkor ki tudom venni az iskolából és át tudom tenni egy másikba? Vagy meg kell várni annak a tanévnek a véget?
2018. nov. 19. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Év közben is lehet iskolát váltani.
2018. nov. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az iskolaváltásnak semmi köze a tankötelezettségnek, költözés miatt átirathatod nyugodtan az új lakhely szerinti iskolába akár nyáron is. A tankötelezettség azt jelenti, hogy valahova iskolába kell járni, nem azt, hogy ugyanoda kell járni.
2018. nov. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hogy jön ide a tankötelezettség korhatára? Bírom, amikor gyerekek szülőnek adják ki magukat. Kicsit átlátszó csak.
2018. nov. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!