Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek is hülyeség...

Szerintetek is hülyeség lenne, ha nem mennék egyetemre?

Figyelt kérdés

Végzős gimnazista vagyok, jeles tanulmányi eredményekkel, matek-fizika fakultáción, felsőfokú nyelvvizsgával. Az érettségivel semmi gond nem lesz szerintem, de én úgy érzem, hogy belefáradtam a tanulásba.

Eddig úgy volt, hogy mérnök lesz belőlem, de mostanában már belefásultam az iskolába, a felesleges maszlagokba. Dolgozni akarok, és kimenni külföldre, de előtte el akarok végezni egy elektronikai technikusit vagy egy villanyszerelőit.

A szüleim/tanáraim/barátaim nem támogatják ezt az ötletemet, és le vannak döbbenve, szerintük elpazarolnám a "tehetségemet"...

Úgy tudom, hogy az imént felsorolt szakmák egyáltalán nincsenek lenézve, és szakember akarok lenni, nem egy lexikon.


2018. nov. 22. 17:04
 1/3 anonim ***** válasza:
59%

A technikusival semmit nem érsz, azzal nem vesznek fel sehova. Hogy beleuntál az megértem, kiba unalmas az iskola. Viszont a fősuli/egyetem az más, mindenképpen adj neki egy esélyt. De komolyan mondom, hogy TELJESEN más! Nagy szabadság, nem olyan mint az eddig iskoláid.


Ha nem tetszik halaszthatsz. Szerintem nagy hiba lenne kihagynod, pláne ha egyébként tényleg jó tanuló vagy.

2018. nov. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
51%
Ha te másra vágysz. Vannak konkrét céljaid. Akkor semmiképp se menj azért egyetemre, mert jótanuló vagy! Ha ennyire elegedd van, akkor alapból jól jön egy kis "pihi". Aztán még meggondolhatod magad, ha mégis érdekel vmilyen szak!
2018. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én idén kezdtem el az egyetemet Budapesten egy mérnöki szakot. Ha úgy érzed belefáradtál, akkor semmiképp ne kezd el, mert nagyon nehéz és rengeteget kell tanulni. Az, hogy most a baba könnyű gimis anyagot hozod 5-ösre semmit nem jelent. Egyetemen éjszakákat, napokat tanulsz végig, és örülsz, ha egy 2-est össze tudsz szedni. Arról nem is beszélve, hogy ha nincs meg a 3.0-ás átlag,akkor fizetősre raknak át. Ha 2.félévtől hagyod ott az egyetemet, akkor az addig elvégzett féléveidnek felét kifizettetik veled, ami több százezer forint. Én itt is hagyom ezt a rohadt felsőoktatást, Te meg jól gondold meg, hogy ilyen kevés motivációval belevágsz-e, mert csak pofáraesés lesz belőle, és amit elpazarolsz időt, azalatt már leteheted a technikusit, esetleg még egy csomó pénzt össze tudsz spórolni. Az egyetem tényleg más, mint a középiskola. Itt arra mennek, hogy mit nem tudsz, ellentétben a középsulival, ahol meg arra mennek, hogy mit tudsz. Itt nem célja a tanároknak jó jegyet adni. Az hogy most jó tanuló vagy és felvesznek, még semmit nem jelent. Szóval jól gondold meg mit teszel, és sok sikert!
2018. nov. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!