Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes "újrakezdeni" az...

Érdemes "újrakezdeni" az életem 23 évesen? Ha hasonló cipőben járnátok, mit tennétek? Bővebben lent:

Figyelt kérdés

Szóval, nagy vonalakban igyekszem leírni a személyes történetem, kíváncsi vagyok hogyan döntenétek.

Tisztában vagyok vele, hogy nem a Ti válaszaitok alapján kell dönteném, csupán jól esne valahonnan egy kis megértés, mert a közvetlen környezetemben pont az ellenkezője történik.

Történet; 2012-ben érettségiztem, eljött ugye a továbbtanulás témája a családban. A szüleim jogászok, így részükről el volt már döntve ez, azonban engem az orvosi hivatás érdekel, mióta az eszemet tudom. Fölhoztam az orvosi egyetemet, de fölöslegesen, meg sem hallgattak. Nem voltam lázadó, illetve tudom azt, hogy biztos szakmát szerettek volna a kezembe. Aki konzervatív családban nevelkedett, nekik nem szeretném részletezni, hogy milyen is ez. A továbbiakban; Elvégeztem a jogi egyetemet, keservesen, mert az 5 év alatt nem volt pillanat, amikor elgondolkoztam volna azon, hogy jogászként dolgozzak, ez nem az a hivatás, amit magamnak szántam.

Idén lediplomáztam, de szeretném az álmaim megvalósítani és az orvosi hívatással foglalkozni.

A szüleim egyáltalán nem értenek meg, teljesen elutasítják még most is.

Egyedül a nagyszuleim bíztatnak, és támogatásukkal bíztattak a jövőre nézve.

Ha hasonló cipőben lennétek, ti mit tennétek?

Sok évet hagytam ki biológia és kémia tanulással, szerintetek van esélyem felkészülni talán a jövő őszi érettségikre?

Miből érdemes emelt biológiára és kémiára készülni, Nagy Etele könyvén kívül?

Utolsó kérdésem; 23 éves vagyok, kissé kellemetlenül érezném magam, a tőlem sokkal fiatalabb csoporttársak között? Vagy ez csak az én hülyeségem?


Köszönöm, ha megosztjátok gondolataitokat velem.


Üdv,

Ádám


2018. nov. 22. 18:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Apósom tavaly diplomázott, 49 évesen. Soha nem késő elkezdeni, és ha igazán akarod, sikerülhet is.
2018. nov. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
1%
Hány évig akarsz még tanulni? Ilyen idősen én már dolgoztam. És, ha elvégzed mondjuk 36 évesen az orvosit, mert szívsebésznél 84 hónapos még a képzés. És kitalálod majd, hogy elméleti fizikus szeretnél lenni? Menj el inkább dolgozni...
2018. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem késő!
2018. nov. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Első, teljesen elhivatott vagyok, de anno a szülői nyomás mást diktált. Köszönöm Neked, és gratulálok neki szívből!

Második; Nem azt kérdeztem, hogy te dolgoztál-e már ekkor, de azért köszönöm a véleményed neked is.

2018. nov. 22. 19:07
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy a kérdés: Van-e valaki, aki eltartana még 6 évig? Mert mellette nem fogsz tudni dolgozni. Ha igen, akkor mindegy a korod.
2018. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
2es: 34 vagyok és még tanulok (mellette dolgozom). Aki a mai világban leáll a tanulással, nnak annyi. Ezek szerint te 23 évesen nyugdíjaztad magad.
2018. nov. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Sajnállak a szüleid miatt, meg az elvesztegetett évek miatt. Ha anyagilag meg tudod oldani, akkor vágj bele. Mert az orvosi mellett nem nagyon tudnak dolgozni.


Én szereztem egy diplomát, majd 31 évesen míg GYES-en voltam, mégegy végzettséget. 38 voltam, mikor külföldre költöztünk, tavaszra tervezek egy felsőfokú nyelvvizsgát, majd megyek egyetemre, helyi diplomát szerezni (munka mellett). Ha minden jól megy, 2,5-szer annyit fogok keresni, mint most.

2018. nov. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
11%

6-osnak: nem kell fantáziálgatni, én is egyetem mellett dolgoztam. Sőt, én már 16-17-18 éves koromban is végigdolgoztam a nyarat, a tanévek után.


Csak azt nem szabad elfelejteni, hogy orvosi mellett lehetetlenség dolgozni (értelmezhető óraszámban).

2018. nov. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, mentek a zöld kezek.

Az anyagiak miatt nem aggódom, engem az tesz szomorúvá igazán, hogy a szüleimmel emiatt nem jó a viszonyom.

Önköltséges kepzesre jártam jogon, szerencsére megvannak az állami féléveim.

2018. nov. 22. 19:27
 10/20 anonim ***** válasza:
5%
Ja, hogy van mamahotel? Az már más, mondjuk én nem tudnék még 30+x évesen is a szüleimre szorulni.
2018. nov. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!