Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes "újrakezdeni" az...

Érdemes "újrakezdeni" az életem 23 évesen? Ha hasonló cipőben járnátok, mit tennétek? Bővebben lent:

Figyelt kérdés

Szóval, nagy vonalakban igyekszem leírni a személyes történetem, kíváncsi vagyok hogyan döntenétek.

Tisztában vagyok vele, hogy nem a Ti válaszaitok alapján kell dönteném, csupán jól esne valahonnan egy kis megértés, mert a közvetlen környezetemben pont az ellenkezője történik.

Történet; 2012-ben érettségiztem, eljött ugye a továbbtanulás témája a családban. A szüleim jogászok, így részükről el volt már döntve ez, azonban engem az orvosi hivatás érdekel, mióta az eszemet tudom. Fölhoztam az orvosi egyetemet, de fölöslegesen, meg sem hallgattak. Nem voltam lázadó, illetve tudom azt, hogy biztos szakmát szerettek volna a kezembe. Aki konzervatív családban nevelkedett, nekik nem szeretném részletezni, hogy milyen is ez. A továbbiakban; Elvégeztem a jogi egyetemet, keservesen, mert az 5 év alatt nem volt pillanat, amikor elgondolkoztam volna azon, hogy jogászként dolgozzak, ez nem az a hivatás, amit magamnak szántam.

Idén lediplomáztam, de szeretném az álmaim megvalósítani és az orvosi hívatással foglalkozni.

A szüleim egyáltalán nem értenek meg, teljesen elutasítják még most is.

Egyedül a nagyszuleim bíztatnak, és támogatásukkal bíztattak a jövőre nézve.

Ha hasonló cipőben lennétek, ti mit tennétek?

Sok évet hagytam ki biológia és kémia tanulással, szerintetek van esélyem felkészülni talán a jövő őszi érettségikre?

Miből érdemes emelt biológiára és kémiára készülni, Nagy Etele könyvén kívül?

Utolsó kérdésem; 23 éves vagyok, kissé kellemetlenül érezném magam, a tőlem sokkal fiatalabb csoporttársak között? Vagy ez csak az én hülyeségem?


Köszönöm, ha megosztjátok gondolataitokat velem.


Üdv,

Ádám


2018. nov. 22. 18:57
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

10-es: Nem szeretnék én sem rajtuk élősködni, apai ágon van örökségem, ezt szeretném befektetni erre úgymond.

Nem célom 30 évesen otthon lakni sem.

2018. nov. 22. 19:37
 12/20 anonim ***** válasza:
De nem érted kérdező. Nem elég az sem, ha államira mész. Mert mellette kell hol laknod, kell mit enned. Rezsi, ruha, bérlet, .... Van rá pénz?
2018. nov. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Értem, hogy mit szeretnél kifejezni, leírtam, nem az anyagiak miatt aggódom-emiatt szerencsére nem kell-,hanem a szüleimmel emiatt rosszá vált a viszonyunk, ez nálam visszahúzó tényező.
2018. nov. 22. 19:45
 14/20 anonim ***** válasza:
Ha lesz pénzed, bár nem tudom hogy, akkor menj. Ne a szüleid miatt menj, vagy ne menj egy adott szakra. Hanem magad miatt.
2018. nov. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Számomra fontos, hogy a szüleimmel jó legyen a viszonyom, szerintem belém lett nevelve a megfelelési kényszer, és most emiatt zavar ez.

Így nehezebb, hogy nem érzem a támogatásukat...

Az anyagiak itt másodlagosak, hiszem azt, hogy a nagyszuleim öröksége (16M Ft) elég a 6 évre.

Ehhez 18 éves korom óta nem nyúltam, ez volt már akkor a célom ezzel a pénzzel.

2018. nov. 22. 19:54
 16/20 anonim ***** válasza:
Simán belevágnék! 45 éves vagyok, és most kezdtem el új dolgot tanulni én is.
2018. nov. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

A szobatársam pont 29 éves volt, amikor végzett az orvosin. Úgyhogy ilyen miatt ne aggódj, nem te leszel az egyetlen, aki idősebb - pláne kezdetben, a végzősök idősebbek lesznek mint te.


A szüleid miatt nem aggódnék, majd megbékélnek. Nehogy már egy ilyen miatt haragudjanak rád örök életre, mert a saját álmaid után mész. Mert ha igen, akkor komolyan elbeszélgetnék velük. Amúgy meg szerintem a világ legszebb szakmája az orvosi, és ráadásul hiány is van belőle, így még könnyebb lesz az elhelyezkedés. Simán belevágnék a helyedben!

2018. nov. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Belevágnék, ha ez az álmom, azt csináld, amit szeretnél, főleg ha vannak államilag támogatott féléveid.

Biológiából én a mozaikos könyveket tanultam. Kémia emeltre pedig csak az órai jegyzetemet + a kétszintű érettségire felkészítő könyvet tanultam meg kémiából.

Nekem ez elég volt az orvosihoz.

Ha szeretnéd esetleg jegyzettel tudlak segíteni.

Viszont én pont fordítva vagyok. Eljöttem orvosira szülői nyomás miatt, de pedagógus szeretnék lenni, amióta az eszemet tudom. De a szüleim szerint pedagógusként éhen halnék. Ilyen ez.

Idén itt hagyom az orvosit és átjelentkezem tanárnak. Szüleim kicsit sem örülnek. De ez az én életem és hadd döntsek arról, mit akarok dolgozni!:)

2018. nov. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
18as: Éhenhalnál pedagógusként? Hát azt nem hiszem! Folyamatosan emelik a tanárok bérét, plusz mikor van egy kis szabadidőd/lyukas órád, simán tarthatsz különórákat. Mondjuk nyilván attól is függ, hogy milyen tanár leszel, de pl. szomszédom hétköznaponként 8tól 6ig vállal matek/angol korrepetálást, számla nélkül 3ezerért, gondolhatod milyen pénz bejön neki.
2018. nov. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:

Nem késő. Jogászként önmagában most nehéz lenne dolgozni, mert a közigazgatásban létszámstop van. ha ügyvéd akarsz lenni, oda szakvizsga kell majd és x év gyakorlat ügyvédi irodában.

Én 29 éves vagyok, 21 évesen kezdtem mindent újra mert a szüleimet nem érdekelték mi van velem. Én a másik véglet vagyok, szüleim szakmunkások és sosem akarták, hogy tanuljak, sajnos nekik nem érték. Ennek ellenére 2 diplomám, nyelvvizsgám van és most a doktori képzésre készülök, dolgozom is.

2018. nov. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!