Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen tárgyból érettségizzek...

Milyen tárgyból érettségizzek még a biológián kívül, ha biológia szakra szeretnék menni egyetemre?

Figyelt kérdés

[link]


Itt azt írják, hogy a biológia szakra biológia kell meg egy másik tárgy, de nem tudom eldönteni, milyen tárgy legyen a másik. Magyar esetleg történelem legyen, vagy német nyelv vagy más?!

Arra gondoltam, hogy más szakot is megjelölök, mert úgy olvastam, hogy 6 iskolát kell megjelölni. De mi van ugye, ha a biológia szakra nem kerülök be, de más szakra igen, és az arra a szakra is szükséges tárgyból is megvan az érettségim. Ami szerintem kell is, hogy nem egy lapra teszek fel mindent.

Duplázással tudok csak bekerülni, mert újra érettségiző vagyok, 26 éves, és levelezőre akarok menni.



2018. nov. 26. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
73%

Most akkor mi van?

Magyar, töri, matek, nyelv alap. Vagy arra gondolsz, hogy még egy tárgy emelten.

Ja, hogy újraérettsegiző. Tehát, hogy miből érettségiz újra.

6 iskolát kell megjelölni? Nem max hatot lehet, ebből 3 INGYENES, 3 másik PENZ. De ha ugyanaz a suli és szak, kkor állami és önktg egynek számít.


Elősször is próbáld meg magad még átrágni ezen a felvételi dolgon!

Aztan attól függ, mi menne, miből vagy ügyesebb. Milyen másik szakot jelölnél még be. Ezek ismeretében válaszolni is tudnék.

Én mindenképpen a nyelvet választanám! Persze csak ha nincs már belőle nyelvvizsgád.

2018. nov. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Biológia lenne az egyik, a másik... Hát ezt valóban át kell még rágnom, mert ha pl. agrárt jelölöm meg, ahhoz gondolom(még nem néztem meg) a földrajz kell.

Tehát pl. némettel földrajz érettségi nélkül nem mehetnék agrárra.

Amúgy nekem mindigis a magolós tárgyak mentek főleg. A törit azt nagyon szeretem!

A német se rossz, mert ha jól tudom, az emelt német érettségi felér egy nyelvvizsgával.

Szóval agrárra gondoltam, vagy még megfordult a fejemben valamilyen egészség szak. Még természetesen átgondolom a dolgokat.

2018. nov. 27. 07:31
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, újra kell érettségiznem 2 tárgyból, hogy meglegyen a kellő pontszámom.
2018. nov. 27. 07:34
 4/6 Bornemissza Klára ***** válasza:
Biológia mellett a földrajz, kémia jönne jól.
2018. nov. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Földrajz könnyebb lenne, de a kémia jobban kell oda, hisz a szak is tele van kémiával. Hmm... meggondolom!
2018. nov. 27. 17:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól még, hogy a szak televan, nem szükseges abbol az érettségi. Olyanból legyen, ami a legjobban menne.
2018. nov. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!